Skip to content Skip to footer

Pomysł na biznes czyli odzież używana

Pierwsze lumpeksy pojawiły się w Polsce w latach 90.. Wtedy to kupowanie w tych sklepach raczej nie było powodem do dumy. Najczęściej korzystały z nich osoby biedne, które nie mogły pozwolić sobie na zakup ubrań czy butów od zwykłym sklepie. Od tamtego czasu sporo się jednak zmieniło, w tym również asortyment sklepów typu second-hand oraz podejście społeczeństwa do nich.

Lumpeksy dzisiaj

Współcześnie dobry importer odzieży używanej to kontakt niezwykle cenny, wręcz na wagę złota. Totalnie zmieniło się bowiem podejście społeczeństwa do sklepów typu second-hand. Dzisiaj kupowanie w lumpeksach stało się wręcz modne i bardzo pożądane. Ludzie zdają sobie sprawę, że w lumpeksach można kupić doskonałej jakości rzeczy w świetnych cenach, często również rzeczy markowe i od projektantów.

Poza tym w lumpeksach chętnie zaopatrują się ludzie wrażliwi ekologicznie. Kupowanie rzeczy z drugiej ręki współcześnie jest synonimem utrzymywania równowagi, mądrego korzystania z zasobów świata. Kupowanie w lumpeksach to coś pożądanego społecznie. Dobre lumpeksy cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Na tym biznesie można zrobić naprawdę dobre pieniądze, podstawą jest jednak świetnej jakości towar.

Dobry importer odzieży używanej

Dobry towar w lumpeksie to podstawa powodzenia w tej branży. Współcześni ludzie szukają rzeczy markowych i zachowanych w doskonałym stanie. Rzeczy cieszące się dużym powodzeniem to nie tylko ubrania i buty, ale również zabawki i akcesoria do domów. Polacy chętnie kupują na przykład poduszki i kołdry, pościel, zasłony i firany. Sporo osób odzyskuje również tkaniny, z których następnie wytwarza różnego rodzaju rzeczy typu hand made. Jeżeli pomysł na biznes odzieżą używaną chodzi komuś po głowie od dłuższego czasu, dobrze jest nawiązać kontakt z dobrym importerem odzieży używanej. Oferowane są rzeczy zarówno segregowanie, jak też rzeczy bez wstępnej selekcji. Pierwszy typ towaru jest wyceniany zwykle dużo drożej niż ten drugi. Zakup odzieży selekcjonowanej to jednak większe prawdopodobieństwo, że uda się kupić rzeczy naprawdę dobrej jakości, z których sprzedażą nie będzie najmniejszych problemów. Drugi typ towarów to trochę kot w worku. Można znaleźć tam naprawdę doskonałe perełki, ale też rzeczy, które będzie bardzo trudno sprzedać.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora