Skip to content Skip to footer

Wszystko na temat glampingu w Polsce

Glamping w Polsce ma się coraz lepiej. Związane jest to z rosnącą popularnością tej formy wypoczynku, która cieszy się szczególnym powodzeniem wśród ludzi młodych szukających nowości. Czym jest glamping? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek dla osób zainteresowanych tym tematem.

Glamping w Polsce

Jak najprościej wyjaśnić, czym jest glamping? Można powiedzieć, że to bardzo luksusowe pole namiotowe, na którym znajdują się namioty do wynajęcia. Nie przypominają one jednak tradycyjnych namiotów, tak dobrze znanych z biwaków z czasów dzieciństwa. To nowoczesne, świetnie wyposażone, bardzo modne namioty, w których można wypoczywać niczym gwiazda show-biznesu. Na terenach y w których zlokalizowane są glampingi, można oczekiwać również różnego rodzaju usług hotelarskich. Ponieważ glamping to coś dla osób, które bez wątpienia mają sporo pieniędzy i chcą zażyć ciekawej formy wypoczynku. Z drugiej strony nie chcą jednak zrezygnować z wygód, które kojarzą się z tradycyjnym hotelem. Dlatego na terenie glampingów funkcjonują restauracje, strefy spa oraz wiele innych świetnych punktów usługowych. Absolutnie nie należy kojarzyć glampingu z tradycyjnym kempingiem, na którym bardzo często warunki są dosłownie polowe.

Gdzie na glamping w Polsce?

Glamping w Polsce to dosyć drogi sposób na spędzanie czasu. Obiektów tego typu jest jednak coraz więcej, ponieważ Polacy lubią wydawać pieniądze na ekstrawaganckie weekendy. To czas na zregenerowanie sił, relaks i odpoczynek. Coraz więcej osób decyduje się na weekendowe wypady, nawet na 2 lub 3 dni, aby spędzić czas na łonie natury w pięknych miejscach, poczuć wolność i swobodę, ale jednocześnie wypoczywać w bardzo komfortowych warunkach. Kto chciałby spróbować glampingu, może poszukać obiektów tego typu między innymi na Mazurach lub nad polskim morzem. Poza tym glamping znajdziemy też w dużych miastach. Nawet w okolicach Warszawy jest kilka, dlatego osoby lubiące spędzać czas poza domem, które nie mają jednak możliwości dłuższego wyjazdu, mogą skorzystać z tak zwanych staycation w mieście.