Skip to content Skip to footer

Popularność paneli imitujących cegłę

Dekorowanie ścian panelami to dziś w zasadzie norma. Rodzajów takich produktów jest jednak bardzo wiele. Obecnie konsumenci najczęściej stawiają na panele imitujące cegłę.

Panele ścienne imitacja cegły – przyczyny popularności

Od pewnego czasu modnym elementem designerskim jest kamień lub cegła. Wiele osób chętnie wykorzystuje je w swoich mieszkaniach. Użycie prawdziwych materiałów nie jest jednak możliwe w każdym wypadku. Dobrym rozwiązaniem są wówczas panele ścienne cegła, czyli elementy dekoracyjne, które montuje się na powierzchni ścian, a ich głównym atutem jest bardzo realistyczny wygląd. Nadają zatem niezwykłego klimatu – można wykorzystywać je we wnętrzach nowoczesnych, jak i rustykalnych czy eleganckich. Panele imitujące cegłę, mimo oryginalnego designu, sprawdzają w zasadzie do każdego typu pomieszczeń. Niektórzy stosują je w kuchni, inni w salonie lub łazience. Na pewno nie są trudne w montażu, wszystkie działania można przeprowadzić szybko i bez używania żadnych specjalnych maszyn czy sprzętów. Większość osób jest w stanie położyć je samodzielnie, co powoduje, że praca nie pochłania zbyt dużych środków finansowych. Efekt jest za to piorunujący. Jeśli więc chodzi o tego typu panele ścienne cegła wygląda jak prawdziwa, co stanowi niewątpliwie największy atut i przyczynę popularności tych produktów. Poza tym są trwałe i bardzo praktyczne, a to również ważna cecha dla wielu użytkowników.

Panele ścienne cegła – rodzaje i zakup

Panele imitujące cegłę są dziś tak często stosowane, że niemal wszyscy producenci takich elementów ozdobnych szybko wprowadzili je do swoich ofert. Rodzajów jest naprawdę dużo – panele ścienne cegła dostępne są w wielu kolorach oraz wzorach. Można także wybrać materiał – od styropianu, przez gips, po praktyczne tworzywo sztuczne, czyli PCV. Ta ostatnia wersja jest na pewno korzystna w przypadku zastosowania paneli imitujących cegłę np. w łazience czy kuchni. Chodzi tu przede wszystkim o odporność na wilgoć oraz łatwe i szybkie mycie. Wybór jest zatem spory, a dzięki różnorodności w zakresie kształtów czy barw panele ścienne imitacja cegły są rozwiązaniem niemal do każdego wnętrza. Osoby, które mają problem z podjęciem decyzji, mogą nabyć uniwersalne modele w kolorze białym, który sprawdzi się w zestawieniu z każdym meblem, ścianą lub innym elementem. Pomieszczenie nabiera wówczas elegancji, estetyki i dobrego smaku, nie tracąc przy tym klimatu. Chcąc zaaranżować swój salon czy kuchnię, wykorzystując do tego właśnie panele imitujące cegłę, warto najpierw obejrzeć wszystkie oferty.