Skip to content Skip to footer

Wakacje z dzieckiem nad Bałtykiem

Wyjazd nad morze jest nie lada gratką dla pociechy. Rodzice muszą jednak dobrze zorganizować czas, by ich pociechy nie nudziły się ani chwili. Atrakcje dla dzieci nad morzem można znaleźć w każdej miejscowości nad Bałtykiem, która w okresie wakacyjnym zamienia się w tętniący życiem kurort.

Atrakcje dla dzieci 0-3

Nad morzem najtrudniej jest zagospodarować czas najmniejszym pociechom, które albo są za małe na większość atrakcji, albo też bardzo szybko się nudzą. Niemowlaki wożone w wózeczkach jeszcze nie potrzebują wielu atrakcji, jednak w wieku 8-12 miesięcy zaczynają być coraz bardziej ruchliwe i samodzielne.

Małe dzieci mogą korzystać z uroków plaży, którą traktują jak wielką piaskownicę. Dla maluszków Bałtyk jest zbyt chłodny, jednak wystarczy nalać wody do małego baseniku, który zapewni świetną zabawę podczas pięknej pogody, a w tym czasie również rodzice nieco odpoczną.

Dzieci w wieku 2-3 lat chętnie odwiedzają mini zoo, jeżdżą kolejkami przewożącymi turystów w nadmorskich kurortach czy korzystają z małpiego gaju. Wystarczy nieco zabawek z domu – klocków czy układanek, by zagospodarować czas nawet w czasie niepogody.

Atrakcje dla dzieci 3-7 lat

Atrakcje dla dzieci nad morzem są liczne, jednak głównie dla dzieci w wieku powyżej 3 lat. Wówczas mogą one korzystać z lunaparków, cymbergaja, małpiego gaju, a nawet parku linowego.

Z większym dzieckiem można wybrać się do regionalnego muzeum – nie chodzi o to, by kilkulatek czytał wszystkie opisy, ale zapoznawał się z eksponatami. Dzięki temu może poszerzać swoje horyzonty i poznawać przedmioty związane z życiem codziennym w dawnych czasach.

Nad morzem w sezonie letnim funkcjonują kina, teatrzyki i różnego rodzaju animacje skierowane do najmłodszych. Warto, by rodzice zapoznali się z atrakcjami już na etapie wybierania miejscowości na odpoczynek.

Atrakcje dla dzieci 7+

Dzieci powyżej 7 roku życia są bardziej samodzielne, dlatego też znajdą nad morzem wiele atrakcji. Mogą korzystać z większości atrakcji w lunaparkach, świetną rozrywkę stanowi też wakacyjny rejs z rodzicami.

Dla aktywnych rodzin dedykowane są wypożyczalnie rowerów. Z większym dzieckiem można wybrać się na dalszą wycieczkę, szczególnie jeśli nadmorska okolica należy do malowniczych – tak jest w większości kurortów.

Starszaki znajdą świetną rozrywkę w labiryntach na polach kukurydzy, w parkach tematycznych czy muzeach motyli, ptaków, oceanariach itp. W turystycznych miejscowościach w okresie lipca i sierpnia pełno jest takich sezonowych atrakcji.