Do sterowania rdzeniami mikrokontrolerów można wykorzystać wysokiej jakości system Keil MDK, który jest obecnie najbardziej zaawansowanym narzędziem tego rodzaju. Oczywiście system ten został zaprojektowany w taki sposób, aby ułatwiał pracę nie tylko zaawansowanym, ale również początkującym programistom, którzy zdecydowanie zyskają na wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi ułatwiających kodowanie poszczególnych aplikacji.
Programowanie z systemem ARM Keil
Oprogramowanie stworzone przez ARM łączy w sobie funkcjonalność wielu zaawansowanych narzędzi, które były optymalizowane przez lata po to tylko, aby zapewnić użytkownikom systemów Keil MDK-ARM najwygodniejsze działania. W systemie tym każdy użytkownik znajdzie narzędzia i ułatwienia, które nie tylko przyspieszają tworzenie kodu, ale również pozwalają na jego wykonywanie jego korekt w systemie dynamicznym. Takie działanie programu arm keil sprawia, że jest to obecnie najskuteczniejszy system współpracujący w mikrokontrolerami na rynku.
Środowisko μVision
Nowoczesne oprogramowanie Keil MDK-ARM to skuteczne narzędzie, które pozwala na łatwe tworzenie nawet najbardziej zaawansowanych projektów i to na wszystkich dostępnych platformach. Na szczególną uwagę zasługują również między innymi takie zagadnienia związane z systemem ARM jak zintegrowane środowisko informatyczne μVision. Tego rodzaju środowisko oferuje swoim użytkownikom stojącą na najwyższym poziomie funkcjonalność, co zdecydowanie zasługuje na wzmiankę. To środowisko wspiera tworzenie funkcjonalnych aplikacji w każdy możliwy sposób. Zaawansowane μVision pozwala na dynamiczną symulację działania aplikacji, a także na jej daleko idącą optymalizację.
Debuggery Keil
ARM jest również twórcą zaawansowanych adapterów, czyli debuggerów, które umożliwiają znalezienie ewentualnych błędów w kodzie, co pozwoli na szybkie usprawnienie aplikacji, która okazała się nie działać zgodnie z ustalonymi wcześniej założeniami. Takie adaptery umożliwiają przegrywanie programu pomiędzy komputerem stacjonarnym, a docelowym urządzeniem, a także wieloetapową analizę działania kodu. Taka analiza pozwala na poprawienie funkcjonalności aplikacji, aby działała ona nie tylko w pełni sprawnie, ale również odpowiednio szybko.