Skip to content Skip to footer

Prysznice przyszłości

Prysznic to niezbędny element każdego domu i mieszkania. Nie tylko ułatwia kąpiel, ale też przyczynia się do oszczędności wody. Atutem prysznica jest też mniejsza niż w przypadku wanny powierzchnia jaką zajmuje, jednak nie jest to regułą. Istnieje wiele modeli pryszniców o nieporęcznych owalnych lub kanciastych kształtach – dużych i trudnych do utrzymywania w czystości. Optymalnym rozwiązaniem są więc prysznice prostokątne.

Kompaktowe i innowacyjne

Immanentną cechą pryszniców prostokątnych jest kompaktowość – łatwo wpasowują się w niemal każdą przestrzeń łazienki z powodu swojej poręczności i prostoty. Znakomicie można za ich pomocą zagospodarować róg pomieszczenia dodając mu funkcjonalności i oszczędzając miejsce.

Prysznice prostokątne cechują się także innowacyjnością. Dzięki zastosowaniu specjalnych profilowych systemów mocowania zapewniają niwelację krzywizny ściany, nawet jeśli jest ona dość duża. Magnetyczne listwy wyposażone w uszczelki z elastomeru zapewniają szczelność oraz odporność na zmiany wilgotności. Oczywiście zdarzają się modele pryszniców pozbawione wspomnianych cech, należy jednak szukać tych, które takie parametry posiadają.

Modele warte uwagi

Wielu klientów szuka kabin prysznicowych długo i ma problem z wyborem odpowiedniego modelu. Na rynku istnieje kilka dobrych a przystępnych cenowo pryszniców prostokątnych. Jednym z nich jest model KDJ. Oprócz podstawowych parametrów związanych z uszczelnionymi listwami, model ten wyróżnia się szkłem grubości aż 8 milimetrów oraz rurowym zawiasem umożliwiającym dwojakie otwieranie kabiny.

Kolejnym wartym polecenia modelem jest DWD+S. Oprócz podstawowej palety parametrów, tego typu kabina cechuje się też nowatorskim designem. Płyty szklane kabiny zostały wzbogacone o wlane we wnętrze szkła czarne pasy, oprócz walorów estetycznych podnoszące wytrzymałość szkła. Dodatkową cechą jest przystosowanie kabiny DWD+S do potrzeb osób niepełnosprawnych dzięki szerszemu otworowi wejściowemu, braku progów brodzika oraz pokrywy wejściowej z zawiasem rurowym.