Skip to content Skip to footer

Kiedy należy udać się do urologa?

Wizyty u lekarzy, w tym urologa, postrzegamy często wyłącznie przez pryzmat zdrowia. Ale przecież dobre samopoczucie i samoocena także są bardzo istotne w naszym życiu. Dlatego warto spojrzeć na urologa nie tylko jako ratunek przed chorobami, ale i wsparcie z zakresu medycyny estetycznej i powrót do normalności.

Urolog w służbie damskiej medycyny estetycznej

Najczęstszą przyczyną odwiedzin lekarza urologa przez kobiety jest nietrzymanie moczu. Ten wstydliwy problem, uznawany przez lata za tabu, albo co gorsza, za „normę” po porodach siłami natury dziś można a nawet trzeba leczyć.

Aby mięśnie pochwy powróciły do dawnej sprawności i nie stały się przyczyną wykluczenia z życia społecznego i relacji z partnerem, warto poddać się nowoczesnym zabiegom. Urolog, pracujący w klinice medycyny estetycznej zaproponuje nam na przykład przeprowadzenie laseroterapii czy intensywny trening mięśni Kegla.

Zabiegi urologiczne dla panów

Dla każdego mężczyzny problemy układu moczowo – płciowego to wstydliwa sprawa. Nawet jeśli nie stanowią dużego zagrożenia dla zdrowia, mogą przyczyniać się nawet do depresji czy do problemów w związkach.

Na szczęście medycyna estetyczna z zakresu męskiej urologii osiągnęła bardzo wysoki poziom i jest w stanie nie tylko leczyć schorzenia, ale i kompleksy. Zabiegi takie jak odmładzanie powierzchni prącia czy usuwanie z niej kaszaków mogą zmienić jakość życia i współżycia niejednego mężczyzny. Dobry urolog będzie także wsparciem w plastyce wędzidełka, usuwaniu wodniaków jąder czy torbieli moszny. Takie zabiegi ułatwią chodzenie a także sprawią, że jazda na rowerze lub motocyklu znów stanie się przyjemnością.

Kiedy udać się z dzieckiem do urologa?

Najczęstszą przyczyną skierowania dzieci do specjalisty z zakresu urologii jest moczenie nocne. Wiele dzieci nie wyrasta z tego problemu, który jest nieprzyjemny nie tylko dla malucha, ale także reorganizuje życie rodzinne.

Przed wizytą przygotujmy dziecko do badania. Wytłumaczmy, co pan doktor zbada i dlaczego. Pamiętajmy także, aby po zakończeniu odwiedzin przychodni wynagrodzić odwagę dziecka.