Skip to content Skip to footer

Czy salon sukien ślubnych to dobry wybór?

Odpowiadając na pytanie: „Czy salon sukien ślubnych to dobry wybór?”, warto jest rozeznać się w ofercie. Często w salonie można zakupić suknię ślubną i wszystkie dodatki ale nie ma w ofercie przeróbek czy wymiany. Jakie zatem możliwości dają współczesne salony?

Salon sukien ślubnych – na co zwracać uwagę?

Wybierając salon sukni ślubnych, warto prześledzić szczegółową ofertę. Dziś nie jest atutem jedynie możliwość przymierzenia rożnych modeli kreacji na ten jedyny i najpiękniejszy dzień w życiu. Dziś liczą się dodatki – i nie chodzi tutaj jedynie o welon czy buty.

Dodatkami, które zachęcają przyszłą Pannę Młodą do przekroczenia progu salonu, to przede wszystkim możliwość dokonania wszelkich przeróbek. Co to oznacza? Mianowicie to, że wybór modelu sukni to nie ostatnie słowo wypowiedziane przez przyszłą mężatkę. Salon sukni ślubnych, który oferuje przeróbki, ma tutaj na myśli: dopasowywanie sukni do figury (zwężanie, poszerzanie); wycinanie dekoltu i pleców; obszywanie koronkami; doszywanie kamyczków, cekinów czy guziczków a także daje możliwość złożenia jednej sukni z dwóch innych (góra z jednej sukni, dół z drugiej). I choć jest to już naprawdę sporo, salony nie spoczywają na laurach.

W ofercie salony posiadają również – wliczone w cenę – halki, welony czy podwiązki. Wszystko to sprawia, że do salonów przybywa coraz więcej kobiet. Bo skoro można poprzymierzać i złożyć jedną suknię z drugą, to dlaczego by z tego nie skorzystać? Nie zawsze krawcowa daje możliwość przymierzenia różnych modeli sukni. Często idąc ze zdjęciem, krawcowa uszyje suknię. Niestety po zakończeniu pracy, nie zawsze suknia pasuje do Pani Młodej. W salonie można mierzyć do woli. I to jest właśnie najlepsze.

Współczesne salony sukien ślubnych, wyposażone są rownież w kreacje inne niż ślubne. W takim salonie może ubrać się również mama czy świadkowa. Kreacje wieczorowe, weselne, bankietowe – a więc wszystko co sprawi, że kobieta oczaruje całe towarzystwo.

Najpiękniejsze suknie ślubne

Najpiękniejsze suknie ślubne to te, na których widok „błyszczą oczy”. Każda Pani Młoda, poszukując sukni ślubnej, miała ten moment, w którym dokładnie wiedziała, że to „TA”. Mogła mierzyć pięć, dziesięć, piętnaście sukni… Mogły jej się podobać różne modele… Ale tylko ta jedna, najpiękniejsza suknia ślubna sprawiła, że serce mocniej zabiło i oczy same się uśmiechały. Taki moment może wydarzyć się jedynie w salonie sukien ślubnych. Dlatego warto wybrać się tam i przymierzyć niemal wszystkie, najpiękniejsze suknie ślubne – nawet jeżeli docelowo suknia będzie szyta przez ulubioną krawcową.