Skip to content Skip to footer

Skaczemy w tandemie

Skok ze spadochronem może być marzeniem niejednej osoby, jednak może taką osobę hamować strach. Dlatego tez rekomendowane są skoki w tandemie. Można w ten sposób spełnić swoje marzenie i nie być na wysokości samotnym. Skoki w tandemie to idealny prezent dla osób, które lubią adrenalinę, przygody i mają wyobraźnię. Lot ze spadochronem może być dla nich niesamowitym przeżyciem.

Jak wygląda skok w tandemie?

Tego rodzaju usługi oferują różne aerokluby na terenie Polski. Lot w tandemie ze spadochronem polega na tym, że osoba wykonuje wspólnie skok z doświadczonym instruktorem. Jest do niego podpięta za pomocą specjalnej uprzęży. Skok wykonywany jest z wysokości 4000 m lub 3000 .Przed każdym skokiem oferowane jest krótkie szkolenie, które ma dać pewne pojęcie osobie skaczącej pierwszy raz, jak trzeba zachować się w powietrzu.

Udokumentowana pamiątka

Skakanie ze spadochronem w tandemie może być udokumentowane specjalnym filmem kręconym w powietrzu i specjalną fotografią. Tego rodzaju atrakcja może być ciekawym przeżyciem i do tego niezapomnianym przez długi czas. Dodatkowy każdy skoczek otrzymuje specjalny certyfikat, że odważył się i wykonał skok ze spadochronem.

Jak zacząć?

Najczęściej skoki w tandemie to forma prezentu, wtedy obdarowana osoba, nie ma zbyt wiele do gadania. Otrzymuje prezent i wypadałoby z niego skorzystać. Natomiast gdy sami decydujemy się na tego rodzaju przygodę, to wystarczy poszukać odpowiedniej oferty na stronie internetowej,. umówić się, opłacić usługę i stawić się na danym lotnisku.Czasami zdarza się, że taki skok w tandemie rozpoczyna czyjąś pasję i ktoś tak łapie bakcyla, że skok ze spadochronem staje się jego sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Wszystko zorganizowane

Skoki w tandemie to powolne opadanie na spadochronie, które trwa około 60 sekund. Kombinezon, gogle i całe oprzyrządowanie otrzymuje się od organizatora. Najpierw odbywa się krótkie szkolenie, potem lot samolotem na określoną wysokość a następnie skok ze spadochronem w towarzystwie instruktora.Impreza kosztuje w granicach od 700 złotych do 1100 złotych, wszystko zależy od usługi. Czyli czy skok ma być filmowany czy fotografowany lub z wyższej wysokości lub niższej. Przygoda tego rodzaju jest niesamowitym przeżyciem.