Skip to content Skip to footer

Czym jest sauna ir?

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnej sauny jest sauna ir, która może zaoferować podobne korzyści i to bez konieczności przesiadywania w pomieszczeniu rozgrzanym do czerwoności gorącym powietrzem. Odbywane w niej sesje są lepiej tolerowane przez organizm. Każdy tak naprawdę może z nich skorzystać.

Co takiego dają sauny ir?

Zalety korzystania z sauny ir niewiele różnią się od tych, które oferują tradycyjne sauny. Obejmują różne aspekty zdrowotne, a także te związane z ogólnym samopoczuciem oraz odczuwalnym poziomem energii.

Już po jednej wizycie w saunie na podczerwień każdy poczuje się mocno zrelaksowany. Zapewni sobie dłuższy i bardziej głęboki sen, wspomagając tym sposobem regenerację całego organizmu. Sauna na podczerwień uwalnia też od bólu mięśni, poprawia krążenie krwi i dodaje energii. Jest remedium na naprawdę wiele zróżnicowanych problemów.

Jak z niej korzystać?

Przed wizytą w jakiejkolwiek saunie, nawet tej tradycyjnej, warto na pewno zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu, gdyż wraz z potem będzie wydostawać się z niego spora ilość wody. Najlepiej wypić szklankę czystego płynu tuż przed wejściem do pomieszczenia. Czasami pozwala się również na wniesienie butelki z wodą do sauny, co ma pomóc ludziom gorzej znoszącym wysokie temperatury.

Osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z saunami ir, zawsze zadają właścicielom obiektów jedno pytanie – co należy ubrać? A wybór leży tu przeważnie po stronie klienta. Wolno mu oczywiście skorzystać z sauny nago, ale jeżeli źle się tak czuje, równie dobrze może osłonić ciało strojem kąpielowym.

Co jeszcze należałoby wiedzieć?

Mimo iż sauna ir nie nagrzewa się do aż tak wysokich temperatur jak sauna klasyczna, to i tak nie jest odpowiednim miejscem dla osób pod wpływem. Po spożyciu napoju alkoholowego nie wolno z niej korzystać. Nawet mały drink czy jedno piwo jest tutaj zabronione i lepiej tej zasady przestrzegać dla własnego dobra.

Warto też pamiętać, że pewne reakcje, do których pojawienia się dojdzie w saunie, są zupełnie normalne. Gdy człowiek nadmiernie się poci i traci z organizmu spore ilości wody, może odczuć nagłe uczucie zmęczenia, które czasami łączy się nawet z uczuciem dezorientacji. W takiej sytuacji najlepiej napić się wody lub wyjść z sauny i chwilę ochłonąć.

Saunę IR znajdziesz w ofercie Megiw.