Skip to content Skip to footer

Składane skrzyniopalety – rozwiązanie optymalne dla przemysłu produkcyjnego

Zasadność inwestowania w skrzyniopalety drewniane, jest na rynku firm produkcyjnych coraz częściej kwestionowana. Powodów tego stanu rzeczy jest kilka, a wszystkie sprowadzają się do jednego argumentu – braku funkcjonalności. Jak i czym można je zastąpić?

Pojemniki drewniane – dlaczego odchodzą w niebyt?

Klasyczne, drewniane pojemniki produkcyjne o konstrukcji składanej (czyli skrzyniopalety), nie sprawdzają się już tak dobrze w wielu wyspecjalizowanych firmach produkcyjnych.

Dlaczego? Ponieważ są zbyt ciężkie, posiadają mało funkcjonalne ramy, które trzeba długo demontować i – co najważniejsze – są zbyt duże dla małych detali. W praktyce przedkłada się to na utrudnione manewrowanie wózkiem widłowym i w konsekwencji kłopoty logistyczne, wraz z dodatkowym ryzykiem w kwestii bezpieczeństwa i higieny pracy.

Idą nowości

Powyższe zjawisko oznacza, że każdy rozsądny producent pojemników, skupi się na produkcji ulepszonych rozwiązań, zaprojektowanych według aktualizowanych oczekiwań.

Owocem tych zmian są nowe pojemniki produkcyjne, których masa to zaledwie kilkanaście kilogramów. W przypadku rozwiązań takich jak nowatorskie opakowania plastikowe producent deklaruje również bardzo dużą wytrzymałość konstrukcyjną każdego z nich. Jej wartość sięga nawet kilkuset kilogramów, co całkowicie wystarczy w procesach produkcyjnych większości polskich firm.

Oszczędność miejsca

To oczywiście nie wszystko! W przypadku takich rozwiązań jak nowoczesne opakowania plastikowe producent podkreśla ich znaczną ergonomię i oszczędność miejsca.

Niewielka masa nowego pojemnika sprawia, że może go zmontować nawet jedna osoba i to w bardzo krótkim czasie. Poza tym jego składana konstrukcja umożliwia zaoszczędzenie nawet 60 procent powierzchni magazynu, co ma ogromne znaczenie w kontekście firm o bardzo szerokim asortymencie produkcyjnym. Niektóre z modeli nowatorskich pojemników produkcyjnych posiadają dodatkowe zadaszenie, które chroni elementy metalowe przed działaniem wilgoci.

Podsumowanie

Każdy producent pojemników dba o to, by jego produkty jak najlepiej wpisywały się w oczekiwania Klientów. Opisane wyżej zmiany to tylko pewien ułamek innowacji, wprowadzanych przez nowoczesne firmy produkujące pojemniki przemysłowe.