Skip to content Skip to footer

Jak zlikwidować zaczerwienienia na twarzy?

Wygląd jest bardzo ważny. Nie każdy z nas może pochwalić się cerą o nienagannym kolorze. Na szczęście medycyna estetyczna przychodzi nam z pomocą. Kiedy warto udać się na zabieg zamykania naczynek i jak on wygląda?

Zamykanie naczynek – wskazania

Zaczerwienienia, które utrzymują się na twarzy przez dłuższy czas nie wyglądają atrakcyjnie. To właśnie chcąc je usunąć można skorzystać z zabiegu zamykania naczynek Katowice.

Warto jednak pamiętać, że zamykanie naczynek Katowice to zabieg, który pomoże uporać się z takimi dolegliwościami jak rumień czy trądzik różowaty. Laserowe zamykanie naczynek jest w stanie zniwelować również niewielkie zmarszczki, poprawia sprężystość skóry, a także poradzi sobie z naczyniakami.

Przebieg zabiegu

Zamykanie naczynek Katowice to zabieg, który zostaje wykonany przy pomocy lasera. Jest on całkowicie bezpieczny, a pacjent nie odczuwa bólu. W trakcie zabiegu odczuwalne będzie jedynie ciepło, które emituje laser oraz delikatne szczypanie.

Zamykanie naczynek Katowice polega na ustaleniu odpowiedniej wiązki fal, która ma za zadanie zamknąć naczynka. Ważne jest, by naczynka zostały ogrzane, ale skóra pozostała nienaruszona. To właśnie ustalenie odpowiedniej długości fal jest najtrudniejszym zadaniem dla lekarza.

W trakcie zabiegu lekarz w wyznaczonych miejscach dotyka laserem twarzy. Pacjent widzi niewielkie światło (oczy muszą być zabezpieczone).

Czego można spodziewać się po zabiegu?

Zamykanie naczynek to zabieg, który już po jednym razie daje widoczne efekty. Przez kilka dni po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i delikatnie obrzmiała.

Trzeba pamiętać, by po zabiegu zamykania naczynek Katowice zadbać o skórę i przestrzegać kilku zasad bezpieczeństwa.

Ważne, by pacjent obchodził się wyjątkowo delikatnie z naświetlonymi miejscami. W trakcie mycia nie można używać mydła. Zabronione są również kremy i kosmetyki, które w składzie mają alkohol.

Przez kilka dni po zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego. Ćwiczenia na siłowni lepiej sobie odpuścić na pewien czas. Nie można również korzystać z basenu, sauny czy promieni słonecznych. Skóra jest wtedy wyjątkowo delikatna.

Ważne jest również, by zadbać o nawilżenie skóry. Kremów nawilżających warto używać nawet 3-4 razy dziennie.