Skip to content Skip to footer

Ustroń na weeeknd

Beskid Śląski ze względu na bliskość Aglomeracji Śląskiej jest częstym celem weekendowych wypadów jej mieszkańców. W miasteczku Ustroń pensjonaty, hotele i inne obiekty czekają na turystów przez cały rok, co sprawia, że jest to doskonała lokalizacja na weekendowy wypad z rodziną czy znajomymi.

Atrakcje dla aktywnych

Ze względu na bliskość gór takich jak Czantoria, Równica i Orłowa, Ustroń to doskonałe miejsce dla osób lubiących piesze wędrówki. Z tej miejscowości prowadzi wiele dobrze oznakowanych szlaków o różnych stopniach trudności. W samym mieście znajdziemy też wiele tras pieszych i rowerowych.Natomiast zimą jest to świetne miejsce dla amatorów białego szaleństwa, miasteczko posiada bowiem trzy nowoczesne ośrodki narciarskie, z oświetlonymi i dośnieżanymi trasami oraz wyciągami krzesełkowymi. Natomiast górze równica znajduję się Park Linowy, z atrakcjami nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Dodając do tego wszystkiego fakt, że w miejscowości Ustroń noclegi tanie znajdziemy bez problemu, jest to świetne miejsce dla całej rodziny.

Atrakcje dla tych nieco mniej aktywnych

A gdy jesteśmy już zmęczeni wędrówkami górskimi i chcemy nieco odpocząć na miejscu, miasteczko ma nam do zaoferowania na przykład piękny Park Zdrojowy z Pijalnią Wód, które na pewno pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie. Oprócz tego czas możemy spędzić w którymś z muzeów, na przykład w Muzeum Ustrońskim im. Jana Jarockiego czy w Muzeum Regionalnym „Stara Zagroda.Wielbiciele zwierząt mogą udać się do Sokolarni „Anatum” na górze Czantorii, która prowadzi rehabilitację ptaków drapieżnych. Godny uwagi jest też Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, gdzie z bliska możemy przyjrzeć się wielu gatunkom zwierząt.

Noclegi w Ustroniu

Baza noclegowa w całym Beskidzie Śląskim jest bardzo rozbudowana. Dzięki odpowiednio wczesnej rezerwacji możemy znaleźć również w miejscowości Ustroń noclegi tanie i w dobrym standardzie. Noclegi w ustroniu możemy wybierać w różnych miejscach, do dyspozycji mamy hotele, motele, domki czy pensjonaty. W miasteczku Ustroń pensjonaty są chyba najpopularniejszą i najekonomiczniejszą opcją, możemy bowiem wybrać ofertę z posiłkami lub gotować we własnym zakresie, co znacząco obniży koszty. W pensjonatach często korzystać możemy również z podwórka z placem zabaw i miejscem na zrobienie grilla czy ogniska, co jest szczególnie cenione przy rodzinnych wyjazdach.