Skip to content Skip to footer

Peeling – zabieg niezbędny dla każdej skóry

Peeling, czyli złuszczanie martwego naskórka, to jeden z najważniejszych zabiegów, którego potrzebuje każda skóra, bez względu na typ czy wiek. Peelingować trzeba zarówno skórę na ciele, jak i na twarzy, przy czym w przypadku cery jest to niezbędne, by była ona zdrowa i piękna. W przypadku poważniejszych kłopotów z cerą, można wykonać peeling medyczny w Warszawie.

Domowa pielęgnacja to podstawa

Peelingi można wykonywać w salonach kosmetycznych i spa, zwłaszcza jeśli chodzi o peeling na ciało. Jest to świetne rozwiązanie, gdyż jest to niebywale relaksujący zabieg, a przy tym profesjonaliści mają do dyspozycji fantastyczne produkty.

Ponieważ jednak zabiegi takie są dość czasochłonne oraz kosztowne, mało kto korzysta z nich często, skóra potrzebuje zaś systematycznego peelingu – powinno się wykonywać go 2-3 razy w tygodniu. Większość kobiet stawia więc na samodzielną pielęgnację. Do wyboru są liczne peelingi mechaniczne, a do cery także enzymatyczne.

Jaki peeling wybrać?

W przypadku skóry ciała mocne tarcie jest bardzo pożądane, gdyż nie tylko usuwa to obumarłe komórki skóry, ale też pobudza krążenie, daje skórze piękny koloryt oraz ujędrnia ją. W przypadku cery jednak potrzebne jest delikatniejsze zadanie.

Kiedy skóra jest wrażliwa, trądzikowa czy naczynkowa, lepszym rozwiązaniem niż preparat z ostrymi drobinkami może być peeling enzymatyczny, który rozpuszcza martwe komórki skóry. Jeśli zaś posiada się problemy z cerą, takie jak wypryski, zaskórniki czy nadmiar sebum, warto co jakiś czas wykonać peeling medyczny w Warszawie. Zabieg ten często polecają dermatolodzy.

Peeling medyczny – specjalny rodzaj peelingu

Oferowany przez liczne gabinety warszawskie peeling medyczny mocno różni się od tych, jakie można wykonywać w domu. Przede wszystkim wykonuje się go z wykorzystaniem kwasów, głównie owocowych, które mocno złuszczają skórę.

Skutkuje to nie tylko usunięciem zrogowaciałego, obumarłego naskórka, ale też niedoskonałości, nawet przebarwień oraz drobnych zmarszczek. Efekty są więc spektakularne. Taki peeling działa też antybakteryjnie, może więc na dłuższą metę poprawić wygląd cery, a nie tylko doraźnie ją upiększyć.

O czym warto pamiętać?

Zanim jednak umówi się na taki zabieg, warto pamiętać, że nie wolno wykonywać go latem, gdyż poddana mu skóra staje się bardzo wrażliwa na promienie UV. Nawet poza letnimi miesiącami konieczne jest chronienie jej kosmetykami z silnym filtrem.

Dobra wiadomość jednak jest taka, że peelingowi takie można poddać się nawet jeśli ma się wrażliwą cerę, gdyż wówczas kosmetolog skorzysta z łagodniejszego preparatu.