Skip to content Skip to footer

Wykładziny dywanowe przemysłowe i ich sekrety

Bez względu na to, czy mamy w planie urządzenie biura, czy też innego lokalu przemysłowego, jednym z ważniejszych aspektów, z jakimi będziemy musieli się zmierzyć będzie z pewnością wybór wykładzin. W pomieszczeniach takich z pewnością nie sprawdzą się klasyczne dywany, ale wykładziny dywanowe przemysłowe.

Dlaczego inwestuje się w wykładziny przemysłowe?

Wykładzina przemysłowa, w przeciwieństwie do klasycznego dywanu i płytek ceramicznych obecnych w domach i mieszkaniach, charakteryzuje się znacznie większą wytrzymałością. Można po niej chodzić często, zwykle nie ma też mowy o jej uszkodzeniach wtedy, gdy jest intensywnie wykorzystywana nie przez jedną, ale przez kilka osób. Plusem wykładzin przemysłowych jest również to, że dobrze radzą sobie z odpornością na uszkodzenia mechaniczne, które w biurach wydają się nieuniknione. Jeszcze kilkanaście lat temu wykładziny dywanowe przemysłowe były rozwiązaniami, o których trudno było mówić jako o wolnych od wad. Już wtedy doceniano ich niezawodność. Zwracano jednak uwagę na to, że trudno było mówić o nich jako o rozwiązaniach atrakcyjnych wizualnie. Dziś wiele się zmieniło. Wykładzina przemysłowa potrafi pozytywnie zaskoczyć kolorystyką, w jakiej jest utrzymana. Jej wygląd bywa na tyle atrakcyjny, że wcale nie brakuje osób zastanawiających się nad wprowadzeniem jej do domu.

Rodzaje wykładzin przemysłowych

Wykładziny przemysłowe, które są dostępne dziś w sprzedaży, możemy podzielić na przynajmniej kilka grup. Kluczowym kryterium podziału jest to, które odnosi się do rodzaju zastosowanego do ich produkcji materiału. Wykładzinom dywanowym przemysłowym poświęca się jednak wiele uwagi także dlatego, że charakteryzują się zróżnicowanymi właściwościami. Niezmiennie analizowane jest także to kryterium podziału, które odnosi się do wyglądu zewnętrznego. Ma ono szczególnie duże znaczenie w pomieszczeniach biurowych, w których przyjmowani są również klienci. Najpopularniejsze niezmiennie pozostają tak zwane wykładziny dywanowe wykorzystywane w biurach i hoteli. Modne są jednak także gumolity przemysłowe znane jako wykładziny PCV oraz tak zwane wykładziny flotowane łączące estetykę wykładziny dywanowej i znakomite parametry techniczne gumolitu.