Skip to content Skip to footer

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym Katowice

Dlaczego wszystkie kobiety w pewnym wieku zastanawiają się nad ostrzykiwaniem twarzy specjalnym kwasem? Dlaczego nie obawiają się o swoją cerę oraz zdrowie? Dlaczego tak ochoczo odwiedzają gabinety medycyny estetycznej i umawiają się na konsultacje? Ponieważ kwas hialuronowy to specyfik godny każdej, szanującej się i dbającej o swój wygląd kobiety.

Kwas hialuronowy Katowice

Kwas hialuronowy to związek chemiczny należący do grupy glikozoaminoglikanów. Co to oznacza? Otóż oznacza to, że są to polisacharydy a więc cukry proste, naturalnie występujące we wszystkich organizmach żywych. Ze względu na to, że kwas hialuronowy posiada identyczną budowę chemiczną co naturalnie występujące w organizmie polisacharydy, można z powodzeniem wstrzykiwać go pod skórę bez obawy o swoje zdrowie. Kwas hialuronowy ma świetne właściwości nawilżające, dlatego tak chętnie stosowany jest przez kosmetologów i lekarzy specjalistów z zakresu medycyny estetycznej.

Kwas hialuronowy występuje w trzech postaciach: usieciowanej, częściowo usieciowanej oraz nieusieciowanej. Ta ostatnia jest częściej wykorzystywana w medycynie, gdyż wykazuje się niesamowicie wysokim stopniem nawilżania skóry. Co więcej, efekt ostrzykiwania jest widoczny natychmiast.

Usieciowany (bądź częściowo usieciowany) kwas jest poddawany chemicznej modyfikacji, dzięki czemu staje się on mniej odporny na rozkładanie. Co to oznacza? Otóż to, że po wstrzyknięciu kwasu, w miejscu jego iniekcji, utrzymuje się on zdecydowanie dłużej więc lepiej sprawdza się jako wypełniacz zmarszczek, bruzd i innych defektów skórnych.

Kwas hialuronowy Katowice – ostrzykiwanie twarzy kwasem hialuronowym

W klinice medycyny estetycznej w Katowicach – Say Wow – pracują tylko wykwalifikowani lekarze. Lekarze – nie kosmetyczki, nie kosmetolodzy. Lekarze z doświadczeniem i ogromną wiedzą, którą potrafią wykorzystać w pracy a tym samym dać szczęście drugiej osobie.

W klinice Say Wow, największym powodzeniem cieszy się oczywiście zabieg, którym jest ostrzykiwanie twarzy kwasem hialuronowym. Najczęściej takiemu zabiegowi poddają się kobiety w wieku co najmniej czterdziestu lat ale i młodsze panie (choć te zwykle kwas hialuronowy wstrzykują w okolicy ust, w celu ich powiększenia bądź wyrównania).
Ostrzykiwanie twarzy kwasem hialuronowym stosuje się jednak nie tylko w celu powiększenia ust czy wygładzenia zmarszczek. Ten zabieg stosuje się przede wszystkim dla ogólnej poprawy kondycji skóry lub w celu przywrócenia jej młodzieńczego blasku.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym Katowice to sposób na młody wygląd przez długie lata. Wszelkie tak zwane kurze łapki, zmarszczki mimiczne czy bruzdy nosowo-wargowe, które jedynie spędzają sen z powiek niejednej kobiecie, przy zastosowaniu tego specyfiku znikają na długo. To z kolei poprawia nie tylko wygląd ale i samopoczucie – a ono jest naprawdę ważne.

W katowickiej klinice nie ma miejsca na ból i cierpienie. Tu zabieg wypełnienia zmarszczek przy użyciu kwasu hialuronowego odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Pacjenci są zatem zrelaksowani i nie odczuwają mocnego dyskomfortu. Dzięki temu jeszcze bardziej doceniają późniejszy efekt.

Efekt zabiegów opierających się na kwasie hialuronowym jest natychmiastowy. Zmarszczki staja się niewidoczne, płytkie. Skóra staje się sprężysta i napięta. Cera natomiast nabiera świeżego wyglądu i ładnego kolorytu. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym Katowice jest jak najbardziej godny uwagi.