Skip to content Skip to footer

Jak stosować krem pod oczy?

Skóra wokół oczu jest wyjątkowo delikatna i wymaga odpowiedniego traktowania. Skłonna do podrażnień, wrażliwa, szczególnie narażona na działanie procesów starzenia – jak zadbać o jej dobrą kondycję? Najlepszą ochronę skórze w okolicach oczu zapewni odpowiednio dopasowany do jej potrzeb krem pod oczy.

Krem pod oczy w codziennej pielęgnacji

Codzienna pielęgnacja twarzy powinna obejmować również wyjątkowo delikatną skórę wokół oczu. W tych okolicach jest ona szczególnie podatna na podrażnienia. Cienka i wrażliwa łatwo traci elastyczność, pokrywa się zmarszczkami, wiotczeje. Jak zapobiec jej osłabieniu i słabemu odżywieniu? Rozwiązaniem będzie dedykowany okolicom oczu nawilżający krem.
Krem pod oczy ma wielowymiarowe działanie. Jest dostosowany do potrzeb skóry wokół oczu i bardzo delikatny. Odżywia, ale nie obciąża, jest bogaty w witaminy, które są niezbędne, by utrzymać dobrą kondycję skóry. Dobry krem pod oczy napina skórę, działa jak swojego rodzaju lifting na zmarszczki. Zapobiega ich powstawaniu i pogłębianiu się. Rozjaśnia także cienie pod oczami i niweluje ewentualną opuchliznę.

Kiedy zacząć stosować krem pod oczy?

Kiedy kupić pierwszy krem pod oczy? Z tą decyzją większość kobiet czeka do trzydziestego, a nawet czterdziestego roku życia, myśląc, że krem pod oczy stosuje się dopiero, kiedy na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki. Tymczasem w codzienną pielęgnację krem pod oczy należy włączyć jak najszybciej – ma on działanie profilaktyczne i pielęgnując skórę wokół oczu, pomaga hamować procesy starzenia i zapobiega pojawianiu się zmarszczek.
Ważne jednak, by dopasować kosmetyk do swojego wieku. Kremy dla kobiet dwudziestoletnich są lżejsze, odżywiają, napinają – sprawiają, że skóra jest mocniejsza i bardziej odporna na utrwalanie się zmarszczek. Te dla kobiet dojrzałych natomiast dodatkowo zmniejszają widoczność już powstałych zmarszczek, wypełniając je i odżywiając skórę.

Jak prawidłowo stosować krem pod oczy?

Jak używać kremu pod oczy? Przede wszystkim trzeba dobrze wybrać kosmetyk: musi być dopasowany do wieku, pochodzić od dobrego producenta, najlepiej, by bazował na naturalnych składnikach. Trzeba pamiętać, że kluczem do sukcesu jest regularność – codzienne nakładanie kremu szybko przyniesie widoczne efekty.
Niektórzy producenci oferują kremy uniwersalne, inni stosują podział lekki krem pod makijaż na co dzień, i cięższy, bardziej odżywczy na noc. Krem pod oczy zawsze należy nakładać bardzo delikatnie, by nie naciągnąć i nie uszkodzić delikatnej skóry wokół oczu.

Krem pod oczy znajdziesz na kosmetykizameryki.pl