Skip to content Skip to footer

Akcesoria gitarowe Ernie Ball

Każdy muzyk doskonale wie kim był Ernie Ball, a właściwie Sherwood Roland Ball. Ten wybitny amerykański muzyk, oprócz dokonań muzycznych, zasłynął tym, iż założył w latach 60. XX wieku firmę wytwarzającą struny gitarowe, które są znane ówcześnie na całym świecie

Firma Ernie Ball – niezbędne akcesoria gitarowe

Amerykańska firma Ernie Ball Company rozpoczęła swoją działalność od produkcji strun gitarowych, Następnie w latach 80 przedsiębiorstwo zakupiło manufakturę, która wytwarzała produkty takie jak: wzmacniacze, gitary elektryczne oraz basowe. Obecnie firma produkuje zróżnicowane akcesoria gitarowe. Pod tą marką znajdziemy w sklepach również designerskie kostki do gry, paski do gitary, czyściki i wiele innych. Najpopularniejszym produktem w dalszym ciągu zostają sygnowane przez firmę struny.

Struny do gitary – kultowy produkt Ernie Ball

Kultowy produkt marki charakteryzuje się wykonaniem z wysokogatunkowych materiałów, które sprawiają iż możliwe jest dłuższe użytkowanie strun. Dzięki przywiązaniu uwagi do najwyższej jakości, modele firmy Ernie Ball są odporne na korozję. Do hermetycznego pakowania produktów używana jest nowoczesna technologia, która zabezpiecza struny przed negatywnym wpływem szkodliwych warunków atmosferycznych, takich jak chociażby wilgoć. Kolejną istotną cechą jest łatwość założenia w gitarze oraz krótki czas adaptacji. Dzięki czemu zawsze możliwe jest korzystanie z akcesoriów firmy. Na dzień dzisiejszy najpopularniejszym modelem strun wytwarzanych przez firmę Ernie Ball Company jest Slinkys. Produkty marki są doskonałe zarówno dla początkujących gitarzystów jak i doświadczonych muzyków. Wśród zwolenników akcesoriów gitarowych firmy spotka można takie gwiazdy jak: Eric Clapton, Slash, Jimmy Page, czy James Hetfield.

Akcesoria gitarowe powinny charakteryzować się wytrzymałością, odpornością na czynniki atmosferyczne,najwyższą jakością oraz łatwością użytkowania. Wszystkie te cechy charakteryzują firmę Ernie Ball Company, dzięki czemu jest ona niezwykle popularna w Stanach Zjednoczonych oraz Europe. Produkty marki zostały docenione przez wielu wirtuozów muzyki, a także polecane są dla początkujących muzyków. Ernie ball to najwyższa klasa sama w sobie.