Skip to content Skip to footer

Gdzie kupić karmę dla zwierzęcia?

Każdy, kto ma zwierzątko domowe, powinien dbać o jego dobrostan. Nieważne, czy to pies, kot, rybka, świnka morska czy papuga – pupil powinien mieć zapewnioną opiekę oraz pożywienie zgodne z jego potrzebami gatunkowymi. Jednak gdzie je kupić – w supermarkecie, lokalnym sklepie zoologicznym, a może w sklepie internetowym dla zwierząt?

Niezdrowe karmy z dyskontów

W popularnych supermarketach i tanich dyskontach łatwo znaleźć małe puszki i saszetki popularnych marek karm dla psów i kotów. Niestety, są to zazwyczaj produkty bardzo słabej jakości, których cena wynika z faktu, że są głośno reklamowane, a nie z dobrego składu.

W trosce o zdrowie swojego pupila, ale też o swój portfel, pożywienie dla zwierząt powinniśmy kupować w zwykłych supermarketach tylko wtedy, gdy chodzi o produkty, z których samodzielnie zamierzamy gotować.

Stacjonarne sklepy dla zwierząt

W stacjonarnych sklepach zoologicznych znajdziemy nie tylko artykuły dla zwierząt, takie jak zabawki, miski, smycze czy transportery, ale też większy wybór karmy. Marki dostępne w takich miejscach zazwyczaj są bardziej przystosowane do potrzeb gatunkowych danego zwierzęcia, np. karmy dla kotów zawierają znacznie mniej roślinnych wypełniaczy. O dziwo, lepsza jakość niekoniecznie oznacza wyższą cenę – firmy, które nie wydają mnóstwa pieniędzy na reklamy w telewizji, prasie i Internecie mogą zaoferować swoim klientom korzystniejsze ceny produktów.

Niewątpliwym plusem stacjonarnych sklepów dla zwierząt jest też obsługa, która zazwyczaj ma dużą wiedzę i może bardzo często doradzić coś swoim klientom. Należy jednak spodziewać się co najmniej jednego z następujących minusów: wygody lub ceny. Sklepy zoologiczne nie mają tak dużych obrotów, jak sklepy spożywcze, muszą więc wybierać tańsze lokale (do których dojazd może być utrudniony) lub narzucać wyższe marże.

Sklep internetowy dla zwierząt

W sklepach internetowych dla zwierząt można kupić te same produkty, co w sklepach stacjonarnych. Ich cena jednak, zwłaszcza cena za jednostkę masy, będzie zazwyczaj niższa, ze względu na niższe koszty działalności. Koszt dostawy może stanowić pewien problem, jednak wystarczy zrobić duże zakupy, aby oszczędność na produktach przeważyła nad kosztami dostawy. Niektóre sklepy internetowe dla zwierząt oferują darmową wysyłkę przy zakupach powyżej określonej kwoty.

Zaopatrywanie się w sklepach zoologicznych online jest nie tylko wygodne i mało czasochłonne, ale też ułatwia dokładne przemyślenie zakupów i wybranie najodpowiedniejszej opcji!