Skip to content Skip to footer

Ciekawe rodzaje masaży

Oprócz najbardziej popularnych typów masaży takich jak masaż szwedzki czy sportowy oraz zdobywających coraz większą popularność nowoczesne rodzaje tych zabiegów jak na przykład masaż gorącymi kamieniami, istnieją również inne, mniej popularne typy. Oto przegląd kilku z nich.

Masaż tajski

Ten rodzaj to najlepszy masaż w Warszawie dla osób, które chcą bardziej aktywnej formy masażu i pragną zmniejszyć ból i stres. Może również pomóc poprawić elastyczność, krążenie oraz zwiększyć poziom energii. Masaż tajski działa na całe ciało za pomocą sekwencji ruchów podobnych do rozciągania. Terapeuta używa dłoni i palców, aby mocno uciskać ciało. Jest się również rozciąganym oraz wykręcanym w różne strony, co jednak nie powinno być bolesne. Podczas masażu można nosić luźne, wygodne ubranie. Masaż tajski trwa 60–90 minut.

Masaż prenatalny

Ten zabieg może być dla kobiet bezpiecznym sposobem na masaż podczas ciąży. Może pomóc zmniejszyć ból, złagodzić stres i zmniejszyć napięcie mięśni. Można stosować ten masaż w dowolnym momencie ciąży. Jednak wiele placówek nie oferuje masaży kobietom w pierwszym trymestrze ze względu na ryzyko poronienia w tym czasie. Masaż prenatalny wykorzystuje łagodny nacisk podobny do masażu szwedzkiego. Terapeuta skupia się na obszarach takich jak dolna część pleców, biodra i nogi. Można być w pełni lub częściowo rozebranym w zależności od poziomu komfortu. Podczas masażu leży się na boku lub na specjalnie zaprojektowanym stole z wycięciem na brzuch. Prenatalny najlepszy masaż w Warszawie trwa 45-60 minut.

Masaż dla par

Masaż dla pary to masaż, który wykonuje się ze swoim partnerem, przyjacielem lub członkiem rodziny w tym samym pokoju. Przynosi wszystkie korzyści regularnego masażu, a czasami zapewnia dostęp do wanien z hydromasażem, saun i innych udogodnień. Inne zabiegi, takie jak pedicure, maseczki i peelingi ciała, są czasami oferowane jako część pakietu. Zwykle można wybrać rodzaj masażu, który chce się otrzymać, a każdy z partnerów może otrzymać najlepszy masaż w Warszawie w zależności od preferencji i oferty ośrodka. Partnerzy leżą na stołach obok siebie, a każdy ma swojego terapeutę pracującego indywidualnie z każdą z osób.

Aby znaleźć odpowiedniego masażystę najlepiej jest uzyskać osobistą rekomendację od lekarza, przyjaciela lub z internetu. Można też zarezerwować kilka masaży u różnych terapeutów, aby zobaczyć, którego z nich się preferuje. Należy upewnić się, że jest to ktoś, z kim można czuć się komfortowo, dzięki czemu będzie można w pełni się zrelaksować.