Skip to content Skip to footer

Czy warto skorzystać z zabiegu laserowego zamykania naczynek?

Rozszerzone naczynka nie prezentują się estetycznie. Czerwona cera może pojawić się w najmniej spodziewanym momencie. Jest to szczególnie widoczne w przypadku, gdy posiadamy porcelanową cerę. Rumieńce mogą wprawić w zakłopotanie. Ponadto nie jesteśmy w stanie ukryć emocji. Wszystko to sprawia, że opisywane niedoskonałości skóry mogą być przyczyną wielu kompleksów.

Możliwości nowoczesnych laserów

Rozszerzanie się naczynek może być spowodowane wieloma różnymi czynnikami np. zmianami temperatury, stresem, złością. W przypadku niektórych osób odpowiadają za to geny. W większości przypadków walka z naczynkami okazuje się bezskuteczna. Z tego względu warto wziąć pod uwagę zabieg usuwania naczynek za pomocą lasera (https://www.esteti-med.pl/zabiegi/laserowe-zamykanie-usuwanie-naczynek-i-rumienia/).

Innowacyjne urządzenie sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Dodatkowym atutem jest fakt, że nie wymaga on specjalnych przygotowań. Ponadto po jego przeprowadzeniu można błyskawicznie wrócić do codziennego życia. Nie musimy więc obawiać się długiej rehabilitacji, gdyż w tym przypadku ona nie występuje. Doświadczony specjalista za pomocą lasera może zamknąć naczynka w najbardziej problematycznych obszarach. Wszystko odbywa się sprawnie i bezproblemowo.

Co robić przed zabiegiem?

Decydując się na zabieg laserowego usuwania naczynek i rumienia musimy pamiętać o tym, aby nie opalać skóry. Jest to podstawą do tego, aby proces ich zamykania przebiegł pomyślnie, a efekty były długotrwałe. Na uwagę zasługuje również fakt, że nie zaleca się przyjmowania leków i ziół światłouczulających. Należy ten fakt bezwzględnie zgłosić podczas konsultacji.

Nie każdy może skorzystać z opisywanego zabiegu, a więc konieczne jest wcześniejsza konsultacja. Wszystko po to, aby wykluczyć przeciwwskazania. Z oczywistym względów zabiegów laserowych nie przeprowadza się u kobiet w ciąży.

Pielęgnacja po zabiegu

Zabieg laserowego usuwania naczynek nie jest inwazyjny, jednak musimy zachować pewną ostrożność po zabiegu. Przede wszystkim nie należy eksponować skóry na słońcu. Trzeba również unikać sauny, gdyż wysoka temperatura i wilgoć otwierają naczynka.

Opisywany zabieg może być wykonywany wielokrotnie, aż do osiągnięcie pożądanych rezultatów. Niewątpliwym plusem jest korzystna cena, która zachęca do zarezerwowania wizyty.