Skip to content Skip to footer

Domy opieki Alzheimer w Warszawie

Twój bliski zachorował na Alzheimera? Boisz się, że nie podołasz w opiece nad nim? Nie wiesz, jak połączyć życie prywatne, pracę, swoją rodzinę z opieką nad osobą, która staje się coraz bardziej otępiała, nieporadna i może stworzyć dla siebie i innych zagrożenie? Dom opieki alzheimer jest rozwiązaniem dla Ciebie!

Co oferują domy opieki?

Domy opieki Warszawa i okolice oferują kompleksowe usługi w zakresie opieki nad osobami chorymi na alzheimera. Choroba ta dotyka głównie seniorów po 65 roku życia jest niezwykle uciążliwa i trudna dla całej rodziny. Alzheimer bywa nazywany zanikiem mózgu i objawia się postępującym otępieniem, często ograniczonym kontaktem z rzeczywistością, niesamodzielnością oraz nieracjonalnym zachowaniem, który może narazić ich na niebezpieczeństwo.Domy opieki alzheimer warszawa gwarantują, że senior będzie bezpieczny i otoczony troskliwą opieką. Sztab wykwalifikowanych opiekunów, pielęgniarek i lekarzy przez całą dobę będzie czuwał nad jego zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Pomoc w domach opieki

W domach opieki alzheimer osobom chorym jest udzielana pomoc we wszystkich niezbędnych czynnościach: w trakcie jedzenia, podawania leków czy higieny osobistej.Troskliwi opiekunowie dbają również o konieczną seniorowi dawkę ruchu organizując spacery oraz wiele różnych aktywności fizycznych na świeżym powietrzu. Ruch jest niezbędny, aby degeneracyjne zmiany w mózgu nie postępowały w zastraszającym tempie.

Jak znaleźć dobry dom opieki?

Dobre domy opieki warszawa i okolice powinnny posiadać wiele pozytywnych opinii i rekomendacji nie tylko od samych pensjonariuszy, ale również od bliskich. Ich komfort i poczucie spokoju, że mama czy babcia są otoczone troskliwą opieką są również niezmiernie istotne.Domy opieki alzheimer warszawa to opieka stacjonarna na najwyższym poziomie i pewność, że bliski jest w dobrych rękach.Warto również podkreślić, że dom opieki alzheimer na miejscu wykonuje różne badania seniorów bez konieczności narażania ich na stres związany z pobytem w szpitalu. Dostępny na miejscu lekarz regularnie sprawdza stan zdrowia pensjonariuszy i w razie konieczności zleca dodatkową diagnostykę lub modyfikuje leczenie. W domu opieki alzheimer lekarze pełnią całodobowe dyżury, dlatego w razie nagłych i nieoczekiwanych zdarzeń seniorom udzielana jest natychmiastowa pomoc.