Skip to content Skip to footer

Ratunek dla łysiejących

Najczęstszym problemem dotyczącym włosów, z jakim spotykają się mężczyźni to przerzedzające się, aż w końcu zupełnie wypadające włosy. Na przerzedzone włosy na czubku głowy, czy na zakola fryzura nie zawsze jest w stanie pomóc, ale jest to faktycznie jeden z kilku sposobów, żeby ten defekt chociaż ukryć.

Dieta i kosmetyki

Nie zawsze to wiek jest odpowiedzialny za siwienie bądź łysienie. Często to stres, zła dieta lub nieodpowiednie kosmetyki powodują na tyle silne obciążenie organizmu, że w ten sposób sygnalizuje, że coś jest nie tak. Warto przyjrzeć się swojemu życiu pod tym względem. Jeśli faktycznie będzie można przyznać, że któryś z powyższych czynników mógł dać się we znaki włosom należy zmienić dietę i sprawdzić skład kosmetyków. Być może to wystarczy.

Jeżeli natomiast dobrze wiadomo, że w rodzinie mężczyźni w pewnym wieku zaczynają mieć zakola, albo ich włosy przerzedzają się w charakterystycznych to nie ma rady, jednym z wyjść może być fryzura dla łysiejących. przerzedzone włosy na czubku głowy można z powodzeniem ukryć odpowiednio zaczesując włosy, natomiast na zakola fryzura może być już trochę większym wyzwaniem.

Dobrym pomysłem może być ostrzyżenie się na bardzo krótko – wtedy zakola będą praktycznie niewidoczne. Można też pójść na całość i ogolić głowę na łyso – niektórym mężczyznom wyjątkowo w tym do twarzy, a zapuszczenie do tego gęstej brody może się okazać strzałem w dziesiątkę. Fryzura dla łysiejących, jak widać, nie musi być więc nudna.

Walka z łysieniem

Jeżeli zakrycie niedoskonałości fryzurą lub całkowite zgolenie włosów na głowie nie wchodzi w grę trzeba rozpocząć walkę z łysieniem, która może przynieść pozytywne rezultaty. Dostępne na rynku sprawdzone suplementu wielu osobom zdołały już pomóc. Regularne przyjmowanie jednego rodzaju witamin może bardzo pomóc niektórym osobom przy odrastaniu nowych włosów. Należy jednak pamiętać, że witaminy, które dostają się do organizmu w ostatniej kolejności przechodzą do włosów, skóry i paznokci. W rezultacie, jeśli organizm cierpi na ich duży niedobór nie uświadczy się żadnych efektów.

Oprócz kuracji wewnętrznej trzeba więc zastosować również zewnętrzną, która bezpośrednio dostarczy do cebulek potrzebnych im do pobudzenia witamin. Dlatego właśnie powstały wcierki. Płyny o odpowiednim, bogatym składzie należy regularnie wcierać w skórę głowy i w zależności od rodzaju kosmetyku zmyć po jakimś czasie lub pozostawić do wchłonięcia.