Skip to content Skip to footer

Gdzie spędzić wyjątkowego sylwestra?

Wiele osób szuka fajnego miejsca do spędzenia sylwestra, ponieważ z różnych powodów nie chcą tego robić w miejscowości, którą zamieszkują. Może to być kwestia towarzystwa, marzenia o przeżyciu przygody czy po prostu chęć zrobienia czegoś wyjątkowego tej nocy. Wyjątkowo spędzić można m.in. sylwestra nad morzem, w górach lub za granicą.

Sylwester nad morzem

Spędzenie sylwestra nad morzem to zabawa dla osób ekstrawertycznych, ale także introwertyków, a wszystko ze względu na różnorodność możliwości spędzania czasu. Z jednej strony mogą to być spacery przy świetle gwiazd i oglądanie fajerwerków z plaży. Z drugiej w trakcie sylwestra nad morzem można przeżyć typowy bal sylwestrowy – wystarczy zainteresować się ofertą hoteli i lokalnych instytucji, które na pewno coś organizują.

Trzeba jednak pamiętać, że jest to oferta dość droga, a miejsca na imprezach stosunkowo szybko znikają.

Sylwester w górach

Podobnie jak Sylwester nad morzem, tak i ten w górach może być bardzo atrakcyjny – góry zimą są wyjątkowo piękne i wybierając miejscowości górskie mamy pewność, że zobaczymy śnieg. To bardzo atrakcyjna możliwość dla tych, którzy lubią sporty zimowe i zamierzają zostać trochę dłużej w górach, ale także dla romantyków uwielbiających zimową scenerię i odpoczynek przy kominku.

Niestety sylwester w górach także do tanich nie należy i może się okazać, że jego wartość będzie jeszcze wyższa niż w przypadku sylwestra nad morzem, szczególnie jeśli zdecydujemy się na ośrodki znane i duże.

Sylwester za granicą

Sylwester za granicą to zdecydowanie najbardziej kosztowna opcja, ale także najbardziej wyjątkowa. Wyjazd na sylwestra za granicę to nie tylko możliwość fajnej zabawy i zobaczenia nowego kraju, ale także poznania lokalnej kultury, sposobu w jaki spędzają sylwestra i jak się w jego trakcie bawią.

Co więcej – sylwester za granicą może być jednocześnie sylwestrem nad morzem lub/i w górach. Wszystko zależy od wyboru kraju oraz miejsca, w którym będziecie chcieli spędzić noc sylwestrową.