Skip to content Skip to footer

Identyfikator dla psa – najważniejsze informacje

Dzisiaj, kiedy wejdziemy do sklepu dla zwierząt, dla psów, to na półkach z akcesoriami na pewno zobaczymy bardzo dużo różnych identyfikatorów dla psów. Czy jest sens w ogóle w nie inwestować? Jak powinna wyglądać taka obroża z identyfikatorem dla psa? Czym powinien charakteryzować się taki identyfikator dla psa?

Czy jest sens kupować identyfikator dla psa?

Zdecydowanie tak. Identyfikator umożliwia potencjalnemu znalazcy naszego pieska oddanie go właścicielom, czyli nam. Ponadto taki identyfikator wzbudza zaufanie ludzi – jeśli piesek go ma, to pewnie oznacza, że jest spokojny i przyzwyczajony do ludzi i można spokojnie mu pomóc bez obawy przed pogryzieniem.

Z pewnością jednak wiele osób teraz powie, że ich piesek przecież nie ucieka, zatem po co miałby nosić identyfikator? Otóż nawet spokojne i nieuciekające normalnie psy czasem czegoś się przestraszą albo zaciekawione odbiegną trochę i się zgubią.. Wszystko się może zdarzyć, dlatego naprawdę lepiej jest zainwestować w identyfikator dla psa, tym bardziej że nie jest to specjalnie kosztowna inwestycja.

Jak powinien wyglądać taki identyfikator?

Przede wszystkim, powinien on dać się zauważyć. Jak zostało to wspomniane wcześniej, identyfikator nie tylko umożliwia identyfikację, lecz także wzbudza zaufanie. dlatego warto, aby miał on jakiś element w żywszym kolorze.

Oczywiście także muszą być na nim zamieszczone najważniejsze informacje. Jak w zasadzie one wyglądają? Otóż na pewno trzeba umieścić tam telefon do właściciela. Przyda się także informacja o tym, jak pies się wabi i jaki ma adres oraz że był szczepiony.

Co jednak najważniejsze, taki identyfikator obowiązkowo powinien być wytrzymały i odporny na działanie wody czy śniegu itp. Inaczej nikt nie odczyta informacji.

Jak kupować psi identyfikator?

W każdym sklepie znajdziemy naprawdę dużo różnego rodzaju identyfikatorów. Oczywiście większym pupilom można zawiesić nieco większe identyfikatory albo też identyfikatory z jakąś zawieszką tak, aby były one bardziej widoczne.

Można także zainwestować w jakieś identyfikatory bardziej estetyczne – w ciekawym kształcie, grawerowane w metalu, o ciekawych kolorach itp. Możliwości jest tutaj naprawdę całkiem sporo i na pewno ktoś znajdzie coś dla siebie.

Identyfikatory dla psa dostępne są w ofercie Grawernia.pl.