Skip to content Skip to footer

Ile kosztują badania prenatalne?

Rodzice, którzy oczekują przyjścia na świat potomka, powinni w swoim kalendarzu uwzględnić badania prenatalne. Po co? Wiedza o zdrowiu maleństwa przyniesie jeszcze więcej radości z czasu przeżywania ciąży. Czym są badania prenatalne?

Badania prenatalne cena życia?

Zdrowie rozwijającego się dziecka jest dla przyszłej mamy najważniejsze. Chciałoby się mieć przy sobie urządzenie, które ciągle informuje o przebiegu ciąży. Niestety takich jeszcze nie wymyślono, za to badania prenatalne kraków udostępniają pacjentkom najbardziej zaawansowaną wiedzę medyczną, dotyczącą stanu zdrowia płodu.

Badanie prenatalne cena, owszem jest większym wydatkiem niż standardowa wizyta u ginekologa, ale daje najbardziej wiarygodny obraz dziecka w łonie. Mało tego! Dzięki zaangażowaniu profesjonalnego aparatu USG, rodzice maluszka mają możliwość posłuchać szum wód płodowych oraz (co najważniejsze) bicie serca dziecka. Dla lekarza prowadzącego to jednak inne parametry są ważne. Jakie?

Badania prenatalne – rzeczywiste przygotowanie

Badania prenatalne Kraków pomagają ginekologom w bezpiecznym prowadzeniu ciąży swoich pacjentek, dlatego Ci tak często namawiają je do inwestycji w tą cenną profilaktykę. Nie ma co się w tym dopatrywać naciągania. Badanie prenatalne cena jest miarodajnym depozytem pieniędzy w zdrowie przyszłego potomka. Dlaczego?

Przesiewowe badania prenatalne są nieinwazyjną metodą wczesnego wykrywania wad wrodzonych. Dzięki nim możliwe jest zdiagnozowanie chorób autoimmunologicznych, zmian nowotworowych lub upośledzeń. Szacuje się, że 95% przypadków badań, którym poddały się kobiety, okazały się (szczęśliwie) pozytywne. W przypadku pozostałych 5% medycyna umożliwia inwazyjne leczenie jeszcze w łonie matki, a jeśli to rokuje na niepowodzenie, rodzice oraz personel szpitala są uprzedzeni o szczególnej opiece, jaką trzeba będzie wykonać w trakcie porodu.

Badanie prenatalne nie wszędzie

Badania prenatalne cena określane są według stawek kliniki lub lekarza, który je wykonuje. Trzeba wspomnieć, że nie każdy gabinet ginekologiczny zaopatrzony jest w specjalistyczny sprzęt, którym badanie można wykonać. Ponadto nie każdy ginekolog posiada do tego kwalifikacje. Częstym przypadkiem jest zatem, że kobieta zostaje odesłana przez swojego lekarza prowadzącego do innego lekarza, celem wykonania badań.