Skip to content Skip to footer

Inwestycja w monety a sytuacja na rynku numizmatycznym

Gra na giełdzie nie przynosi spodziewanych zysków? Inwestycja w nieruchomości angażuje zbyt wiele środków? Oprocentowanie lokat chroni pieniądze tylko i wyłącznie przed inflacją, nie dając żadnych szans na zysk? Pora rozejrzeć się za inwestycjami alternatywnymi. Ciekawą propozycję stanowią monety kolekcjonerskie.

Ile można zarobić na monetach kolekcjonerskich?


Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Wszystko bowiem uzależnione jest od tego, jakie monety kolekcjonerskie bierzemy pod uwagę. Uzależnione jest to również od horyzontu czasowego. Na pewno najwięcej zarobimy na tych monetach okolicznościowych, których nie jest zbyt dużo w obiegu. Niekiedy na monetach kolekcjonerskich można zyskać tego samego dnia w momencie ich zakupu. Dzieje się tak głównie przy bardzo limitowanych seriach, gdzie ilość sztuk jest niewielka. Dla przykładu monety okolicznościowe emitowane przez Narodowy Bank Polski na początku tysiąclecia, dają dzisiaj zwrot z inwestycji na poziomie 300 %. Im większa wiedza z dziedziny numizmatyki, tym większa szansa na udane inwestycje. Spore pieniądze mogą zarobić na odsprzedaży monety kolekcjonerskiej z kolekcji “Szlak bursztynowy”. W 2001 roku jej zakup wynosił zaledwie 57 zł. Dzisiaj jej wartość ocenia się na kilka tysięcy złotych. W przypadku inwestycji w monety kolekcjonerskie trzeba mieć wiec nieco wyczucia i nosa do inwestycji.

Hossa na rynku numizmatycznym


W chwili obecnej mamy do czynienia z prawdziwą hossą na rynku numizmatycznym. Poprawiająca się koniunktura gospodarcza skłania nas do jeszcze większych inwestycji. Wynika to również z tego, że coraz więcej graczy porzuca giełdę papierów wartościowych. W poszukiwaniu jak najlepszych inwestycji trafiają oni na rynek numizmatycznym. Inwestycja w monety bulionowe może być też sposobem na dywersyfikację środków. Część składamy na bezpiecznych produktach, a część w nieco bardziej ryzykowna numizmatykę. Musimy bowiem liczyć się z tym, że nie każda moneta bulionowa przyniesie nam gwarantowany zysk.

Sprawdź na co zwrócić uwagę przy inwestycji w monety


Jeśli zamierzamy tego typu inwestycje dobrze jest prześledzić to, które monety kolekcjonerskie na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat przynosiły największą stopę zwrotu z inwestycji oraz, które były najpopularniejsze. W średnim i krótkoterminowym horyzoncie czasowym najlepiej inwestować w monety srebrne. Sprawdźmy dokładnie, które kolekcje cieszyły się największym zainteresowaniem wśród pasjonatów numizmatyki. Rzecz jasna największe zyski na monetach uzyskują ci, którzy mają spore doświadczenie i wiedzę w tym zakresie. Taki sposób lokowania kapitału z całą pewnością jest ciekawszy. Monety okolicznościowe czy kolekcjonerskie emitowane są bezustannie.

Więcej na stronie: http://www.coinart.pl/skup.php