Skip to content Skip to footer

Jak pomóc słabym rzęsom?

Rzęsy ludzkie to specyficzny rodzaj włosa. Ich wyjątkowość związana jest głównie z miejscem które mają chronić – okiem. Tak jak wszystkie włosy, tak też rzęsy w wiekiem ulegają osłabieniu stając się łamliwe i skłonne do wypadania. Dodatkowo narażamy nasze rzęsy na działanie innych szkodliwych działań stosując kosmetyki, robiąc demakijaż czy zabiegi przedłużania rzęs. Możemy jednak wpływać na regenerację rzęs stosując kilka prostych zabiegów.

Po pierwsze odżywianie

Odżywka do rzęs o dobrym składzie wzmocni je od nasady aż po same końce. Aplikacja takiej odżywki to kilka sekund a efekty można osiągnąć bardzo szybko. Preparaty takie pozwalają wzmocnić słabe rzęsy, nadać im objętości i wigoru. Dobra odżywka do rzęs zawierać powinna w swoim składzie dobroczynne składniki jak na przykład substancje aktywne, witaminy, kolagen czy ekstrakty roślinne. To one w głównej mierze odpowiadają za odnowienie włosa. Stosowanie odżywki do rzęs to zabieg stosowany najczęściej wieczorem a regularność jej używania jest gwarancją osiągnięcia pożądanych efektów.

Zminimalizuj działania szkodzące

Aby wspomniana wcześniej odżywka do rzęs mogła w 100% spełniać swoją rolę zaniechajmy działań niszczycielskich. Demakijaż oczu jest potrzebny jednak nie powinien być agresywny. Kosmetyki stosowane do zmywania makijażu oka powinny być delikatne a też sama czynność zmywania nie powinna polegać na mocnym pocieraniu. A sam makijaż oka nie musi być codzienną czynnością – dajmy odpocząć naszym oczom.Także stosowane dla podkręcenia zalotki podwijające włoski to mechaniczny zabieg który osłabia strukturę włosa i powoduje jego łamliwość i kruchość. Zabiegi przedłużania rzęs przez długi czas powodują osłabienie włosa dlatego chcąc zadbać o naprawę rzęs powinniśmy ograniczyć ich częstotliwość stosowania. Nawet rzęsy doczepiane jednorazowo szkodzą ze względu na stosowany klej.

Naturalne triki

Nasze babcie nie znając jeszcze dobrodziejstw aktualnie dostępnych w kosmetyce przez lata stosowały olejek rycynowy. Choć jego konsystencja jest dość rzadka – co może utrudniać aplikację – to właściwości niemalże magiczne. Kolejnym naturalnym środkiem jest wazelina. Ta stosowana może być z powodzeniem zarówno na okolice pod oczami, gdyż utrzymuje w skórze nawilżenie, jak i na rzęsy nadając im gęstości i regenerując je.Składniki te są stosowane w związku ze swoimi właściwościami często jako domieszka do gotowych odżywek do rzęs.

Odżywki do rzęs dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.