Skip to content Skip to footer

Jakie pucharki do lodów wybrać?

Lody to deser, bez którego trudno wyobrazić sobie gorące, letnie miesiące. Są nie tylko wyjątkowo smaczne, ale także doskonale chłodzą i gaszą pragnienie. Uwielbiają je dzieci i dorośli. Jak serwować lody w domu? Przygotowując deser, warto zadbać zarówno o dodatki w postaci owoców czy kremu, jak i o estetyczne, praktyczne naczynia: pucharki.

Ulubiony letni deser: lody

Jeśli chodzi o desery, latem bezkonkurencyjnie wygrywają lody. Cieszą zarówno te na patyku, jak i sprzedawane na gałki. Ogromną popularnością cieszą się kupowane do domu lody w dużym pudełku, których smak będzie cieszył i domowników, i gości.Lody nie bez powodu cieszą się tak dużą popularnością. Po pierwsze, występują w wielu smakach, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Dostępne są wersje mleczne i sorbety, lody na słodko, a coraz częściej także w zaskakujących, wytrawnych smakach. Lody gaszą pragnienie i chłodzą, kiedy jest gorąco, kojarzą się z typową dla lata atmosferą luzu i radości.

Jak ładnie podawać lodowe desery?

Serwując lody w domu, warto zadbać o detale – im ładniej podany deser, tym lepiej smakuje, wie o tym każdy doświadczony kucharz. Lody doskonale będą smakowały w towarzystwie świeżych owoców, ale sprawdzą się również te suszone: rodzynki, daktyle, brzoskwinie. Świetnym dodatkiem jest bita śmietana, wafelki czy słodka polewa. Lody można także posypać kokosem albo sezamem. Wszystko wedle smakowych upodobań.Jeśli chodzi o naczynia, w tej roli najlepiej sprawdzą się specjalne pucharki do lodów. Te nie tylko ładnie się prezentują, ale przede wszystkim są bardzo praktyczne – zwłaszcza te wyposażone w wygodną nóżkę do trzymania.

Gdzie kupić pucharki do lodów i jaki model wybrać?

Pucharków na lody najlepiej szukać w dobrze wyposażonych sklepach z akcesoriami do kuchni i jadalni. Sporty wybór oferują także sklepy internetowe czy świetnie wyposażone sklepy gastronomiczne. Najlepiej wybierać naczynia dobrej marki, by były trwałe, odporne na częste użytkowanie, starannie wykonane. Jeśli chodzi o kształt czy zdobienie pucharka, warto zaufać swojemu gustowi. Jedni postawią na klasyczne, kryształowe pucharki z ozdobną nóżką, inni woleli będą pucharki do lodów w wersji bardziej nowoczesnej czy wręcz minimalistycznej.

Pucharki do lodów dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.