Skip to content Skip to footer

Pedicure – krok po kroku

Prawidłowa pielęgnacja stóp nie jest prosta. Dlatego wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalisty. Do wykonania prawidłowego pedicure potrzebne jest kilka przedmiotów (w tym frezarki do podologii) i trochę czasu. Jak wygląda to krok po kroku?

Usunięcie lakieru

Pierwszym krokiem powinno być zawsze usunięcie starego lakieru. W tym celu używane są frezarki podologiczne. Ich zadaniem jest starcie lakieru z płytki paznokcia. Używa się ich, aż po lakierze nie zostanie ani śladu. Trzeba jednak uważać, by nie zetrzeć zbyt dużej warstwy płytki.

Namoczenie w wodzie z solą

Później stopy powinny być moczone w ciepłej wodzie z odrobiną soli. Dzięki temu skóra stanie się bardziej miękka i podatna na zabiegi. Przy okazji, pomoże to też w zrelaksowaniu się i odprężeniu.

Nadanie kształtu i malowanie

Następnie wykorzystuje się frezarki podologiczne do tego, by usunąć zrogowaciały naskórek z pięty oraz ewentualnie boku stopy i przy palcach. Stopa powinna być gładka i przyjemna w dotyku. Następnie używa się frezarki do pedicure, by nadać kształt paznokciom i usunąć skórki. Skórki można wcześniej posmarować oliwką, by je dodatkowo zmiękczyć, ale nie jest to konieczne. To po prostu ułatwienie. Następnie używając frezarki do podologii, matowi się płytkę paznokcia. Dzięki temu nowa warstwa lakieru doskonale się do niej przyczepi. W tym kroku nakładany jest też nowy lakier. Najczęściej jest to baza, kolor i top coat. W przypadku lakierów hybrydowych konieczne jest też utwardzanie ich pod lampą UV. Dzięki temu mogą one dobrze zastygnąć i trzymać się nawet do trzech tygodni. Dobrze wykonany pedicure hybrydowy może się trzymać nawet dłużej. Po prostu uzupełnia się braki w kolorze, gdy paznokcie rosną i zaczynają wyglądać nieciekawie.

Balsam

Po pomalowaniu paznokci, nie będziemy już dłużej potrzebowali frezarki do pedicure. Teraz wystarczy już tylko dobrze wybalsamować stopy, by nadać im dodatkowej miękkości. Dzięki temu pielęgnacja stóp jest kompletna i nie pomija tak ważnego elementu jak pięty. Pamiętajmy, że pięty są odsłonięte w większości sandałów, klapek i innych butów na lato. Piękne i zadbane pięty są więc obowiązkowe, a dbanie o ich wygląd jest po prostu koniecznością.