Skip to content Skip to footer

Hurtownia opakowań

Hurtownia opakowań oraz sklepy z jednorazowymi naczyniami i sztućcami, swego czasu były uważane za punkty handlowe, które oferowały najmniej ekologiczne produkty. W powszechnej świadomości opakowania jednorazowe miały tylko wydźwięk negatywny, a mianowicie taki, który mówił, że wpływają one negatywnie na środowisko naturalne. Opakowania jednorazowe oraz naczynia jednorazowe są jednak właściwie w wielu przypadkach jedynym sensownym rozwiązaniem, które możemy stosować.

Prowadzenie gastronomii w pandemii

Obecnie mamy na świecie stan pandemii wywołany oczywiście wirusem SARS-cov-2. Po lockoucie gastronomia oraz inne punkty usługowe wznowiły swoją działalność, jednakże są zmuszone do przestrzegania wielu obostrzeń. Niezależnie od tego, czy chodzi tylko i wyłącznie o przestrzeganie obostrzeń, czy o zwykły zdrowy rozsądek, to logicznie możemy założyć, że zdecydowanie bardziej higienicznym oraz mniej ryzykownym pod kątem zarażenia się rozwiązaniem, jest używanie opakowanie oraz naczyń jednorazowych. Naczynia jednorazowe zostaną użyte zawsze, tylko i wyłącznie przez jednego człowieka, a po ich zużyciu są wyrzucane i utylizowane. Musimy jednak pamiętać, że opakowania jednorazowe nie powinny być byle jakie.

Czy hurtownia opakowań sprzedaje jednorazowe produkty biodegradowalne?

Hurtownia opakowań dysponuje przede wszystkim opakowaniami jednorazowymi, naczyniami oraz sztućcami z tworzyw sztucznych, ale coraz częściej w ofercie pojawiają się również nieco droższe, ale biodegradowalne odpowiedniki. Dzięki temu możemy na przykład prowadzić lokal gastronomiczny, w którym używamy jednorazowych przedmiotów, ale jednocześnie możemy zachować się ekologicznie i kupować te przedmioty, wykonane na przykład z bambusa lub z celulozy. Dzięki takiemu podejściu możemy również zyskać sympatię wielu nowych klientów. Wpływ działalności (na przykład usługowej) na środowisko naturalne, nie jest bez znaczenia dla całkiem sporej grupy osób, na przykład często są klienci, którzy jeśli zostaną obsłużeni w danym punkcie z użyciem plastikowych naczyń oraz sztućców jednorazowych, to o takiego lokalu już nie wrócą. Natomiast jeżeli użyjemy ich ekologicznych odpowiedników, wówczas zyskamy na pewno sympatię takich klientów.