Skip to content Skip to footer

Popularność Solidworks – z czego wynika?

Wiele osób na całym świecie korzysta z pakietu Solidworks. Oprogramowanie wykorzystywane jest do tworzenia projektów 3D, ale z uwagi na funkcjonalność służy przede wszystkim w inżynierii, mechanice itd. Nic wprawdzie nie stoi na przeszkodzie, by używać pakietu jako osoba prywatna, choć zwykle jest to zbyt droga opcja.

Dostępność Solidworks online i w wersji do pobrania

Popularność oprogramowania Solidworks wynika głównie z jego dużej funkcjonalności. W fachowych rękach jest to zestaw narzędzi o niemal nieskończonych możliwościach w zakresie grafiki 3D. Jednak jeśli chodzi o koszt nabycia Solidworks cena licencji może skutecznie odstraszyć co niektóre osoby. Koszt zakupu w pełni rozbudowanej wersji jest wysoki, co ma związek z tym, że przeważnie to firmy i różne instytucje korzystają z tego typu oprogramowania. Dla mniej zamożnych klientów dostępne są okrojone wersje, na przykład dla studentów i osób uczących się. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Trzeba wspomnieć też o alternatywnej wersji programu dostępnej w formie online.

Cena Solidworks – przystępna czy zaporowa?

Dziwić może tak duża popularność Solidworks mimo sporych kosztów zakupu licencji. Jest tak z uwagi na to, że mimo wysokiej ceny tego pakietu, nie ma wielu alternatyw o podobnej funkcjonalności i dostępności. Przykładem jest chociażby Solidworks online, czyli wersja dostępna bez konieczności pełnej instalacji, a mimo tego działająca jak należy. Niektóre osoby decydują się na korzystanie z oprogramowania na różnych komputerach i w ich przypadku konieczność instalowania za każdym razem kilkudziesięciu GB byłaby ogromnie niewygodna. Dla tych użytkowników, którzy korzystają tylko z jednego stanowiska, wersja taka może okazać się bardzo przydatna np. w podróży.

Czy uzyskanie pełnej licencji Solidworks jest trudne?

Pełną funkcjonalność oprogramowania Solidworks można uzyskać po zakupie właściwej licencji. Dopiero taki zakup oznacza, że stworzone w pakiecie prace są legalne i mogą być przeznaczone do celów komercyjnych. Jeśli chodzi o różne rodzaje pakietów Solidworks cena licencji waha się i można wybrać najbardziej opłacalną opcję. Płatności przeważnie realizowane są na zasadzie miesięcznych subskrypcji, co przypomina zakupy ratalne.