Skip to content Skip to footer

Różne zastosowania dla folii polietylenowej

Folia polietylenowa to jeden z tańszych, powszechniejszych i bardziej uniwersalnych materiałów, który wykorzystuje się głównie do produkcji foliowych woreczków i ewentualnie foliowych opakowań. Nie chodzi tu jedna wyłącznie o artykuły przeznaczone do pakowania żywności. Wbrew pozorom folia polietylenowa zastosowanie to nie tylko produkcja foliowych woreczków śniadaniowych.

Worki na śmieci

Z czego tworzone są teraz worki na śmieci i różne inne odpady? Mało kto wie, że właśnie z polietylenu, albowiem skrót HDPE, pojawiający się na opakowaniach takich worków, to nic innego jak właśnie polietylen, charakteryzujący się w tym przypadku wysoką gęstością (świadczy o niej pierwsza litera „H”) oraz regularną strukturą cząsteczek. Foliowe worki nie należą może do najbardziej rozciągliwych, ale w zamian oferują znakomitą odporność, która sprawia, że nawet większe obciążenia wprost nie są w stanie ich przerwać, rozerwać czy jakkolwiek inaczej uszkodzić.

Foliowe śniadaniówki

Producenci pakują do foliowych woreczków różne swoje wyroby, a konsumenci umieszczają w nich przygotowane już dania, a zwłaszcza… kanapki! Folia polietylenowa zastosowanie najprostsze to zarazem zastosowanie najpowszechniej używane, które każdemu powinno być dobrze znane. Popularne śniadaniówki wykonuje się na ogół właśnie z polietylenu. Wynika to z wysokiej wytrzymałości tego materiału, ale również i z tego, że – jak potwierdzają różne atesty – bez żadnych oporów można go używać razem z żywnością, nie martwiąc się o przenikanie do tej żywności jakichś szkodliwych substancji.

Ochrona ładunków

Nie bez powodu folia polietylenowa producent najczęściej współpracuje jednak nie z klientami indywidualnymi, a z całymi dużymi firmami. Wielkie koncerny pozyskują duże ilości folii polietylenowej, by następnie dosłownie owijać nią ładunki ustawiane na paletach (czy to ręcznie, czy to z pomocą specjalistycznych maszyn), aby w ten sposób móc je trwale złączyć i nie dopuścić do tego, by podczas transportu jakakolwiek paczka czy produkt spadły z palety i zostały uszkodzone. Folia polietylenowa producent nieraz przygotowuje specjalnie oferty właśnie dla firm. Przy zakupie większej ilości produktów, zwykle otrzymuje się na nie jakiś rabat.