Skip to content Skip to footer

Suknie ślubne boho – najnowszy krzyk mody

Choć popularność suknie ślubne w stylu boho zaczęły zdobywać już jakiś czas temu, to dopiero od kilku lat obserwujemy absolutny boom na ich punkcie. Coraz więcej pań marzy o tym, by w najważniejszą uroczystość w swoim życiu wejść do urzędu czy też do kościoła właśnie w takiej sukni ślubnej. Dlaczego styl ten zaczął w ostatnich latach zdobywać taką sławę?

Gwiazdy

Jedną z głównych przyczyn, dla których sukienki ślubne boho są tak popularne jest fakt, że w ostatnich latach na ślubnym kobiercu pojawiło się w nich naprawdę sporo gwiazd. Wybierając nawet spośród rodzimych celebrytek, kreacje, w których zaprezentowały się między innymi aktorka Ilona Lewandowska czy tancerka Magda Soszyńska zaparły dech w piersiach niejednej osobie.

Biorąc pod uwagę fakt, że zarówno te, jak i inne celebrytki inspirują codziennie rzesze kobiet w całym kraju, oczywistym jest, że wiele pań pragnęło pojawić się na ślubnym kobiercu w stroju podobnym do stroju idolki. Aktorki, jak i osoby związane z szeroko pojętą sztuką inspirują nie tylko aktualnie dorosłe pokolenie, ale i dzieci oraz młodzież, dlatego można mniemać, że suknie ślubne boho jeszcze przez wiele lat nie wyjdą z mody.

Elegancja

Niezaprzeczalne jest to, że kobiety w sukniach tego typu prezentują się wręcz fenomenalnie. Suknie typu boho dodają powagi, co jest niezmiernie istotne w tak ważnym dniu jak ślub. Pomimo pozornej prostoty wykonania, sukienki tego typu zapewniają pannom młodym zarówno uczucie doskonałej gracji i elegancji, jak i dodają powagi i pewności siebie. Przede wszystkim jednak najważniejszy jest fakt, że nie ma praktycznie kobiety, na której taka sukienka źle by wyglądała, o czym dobitnie świadczy cała masa dostępnych w internecie zdjęć weselnych, na których panie ubrane w taką sukienkę zawsze prezentują się znakomicie.

Wygoda

Zdecydowanie najważniejszym czynnikiem, dla którego sukienki ślubne boho cieszą się w ostatnich latach taką popularnością, jest prosty fakt, że są one niesamowicie wygodne. Panie, które stanęły w nich przed ołtarzem, lub po prostu przymierzały tego typu kreacje, zgodnie podkreślają, że mając je na sobie czuły się niezwykle komfortowo. W przeciwieństwie do niektórych innych rodzajów sukni ślubnych, te w stylu boho nie krępują ruchów w najmniejszym stopniu, dzięki czemu kobiety mogą w pełni cieszyć się tym magicznym dniem.