Skip to content Skip to footer

Systemy oświetlenia awaryjnego

Oświetlenie awaryjne pełni bardzo ważną rolę w obiektach użyteczności publicznej. Trudno wyobrazić sobie skalę tragedii, gdyby ludzie nie mogli wydostać się z budynku podczas ewakuacji.

Zgodnie z prawem

Kiedy z jakiegoś powodu zniknie zasilanie oświetlenia podstawowego, pozostaje jeszcze oświetlenie awaryjne. To dzięki niemu ludzie w budynku będą bezpieczni.

Istnieje szereg zasad, jak oprawy awaryjne mają być umieszczone w budynku, aby było to w pełni zgodne z obowiązującym prawem.

Niezależne źródło energii

Jak zasilane jest Oświetlenie awaryjne? Źródło jest niezależne, są to na przykład baterie albo awaryjne instalacje zasilające. Każda z nich musi spełniać określony prawem normy, a ich spełnienie wcale nie jest takie proste.

Firma Hybryd oferuje wiele systemów oświetlenia awaryjnego, na przykład AUTOTEST, CENTRALTEST, system dynamiczny, HXCBS, LVDBS, Standard. Warto pobrać kartę produktu do każdego z tych systemów i bliżej się z nim zapoznać.

Jednostka centralna

Jeśli chodzi o systemy oświetlenia awaryjnego, szczególne warto zainteresować się systemem CentralTest, który ma jednostkę centralną odpowiedzialną za regularne testowanie stanu technicznego elementów należących do systemu. To duże ułatwienie.

Można przeprowadzać różne testy, krótkie i długie, również w trybie nocnym. Bezpieczeństwo ludzi zawsze powinno być najwyższym priorytetem, zatem awaryjne oświetlenie musi działać nienagannie. Firma Hybryd dla o tę kwestię od lat, a rzesze zadowolonych klientów chętnie to potwierdzą.