Skip to content Skip to footer

Tylko responsywne strony internetowe są praktyczne

Coraz więcej osób do przeglądania internetu używa tylko smartfona. Współczesne smartfony są tak praktyczne, że wiele osób rezygnuje w ogóle z posiadania komputerów stacjonarnych, a nawet laptopów. Gdy dodać do tego coraz lepszy i szybszy internet mobilny, to mamy zupełnie inną sytuację, niż jeszcze kilka lat temu. A na urządzeniach mobilnych dobrze wyświetlają się tylko strony responsywne.

Tylko i wyłącznie responsywne strony internetowe

Efektem tego jest, że dziś każda dobra firma zajmująca się tworzeniem witryn oferuje tworzenie responsywnych stron internetowych. Zamówienie strony w starym stylu nie ma już obecnie sensu. Strona statyczna nie będzie czytelna na ekranach małych urządzeń, a efektem tego jest to, że wiele internautów opuści taką witrynę, zanim jeszcze zacznie ją czytać.

Co więcej, wiele stron starego typu może nawet nie wyświetlać się prawidłowo z powodu zastosowania technologii, które już odchodzą w przeszłość. W efekcie firma może stracić potencjalnego klienta.

Zalety responsywnych stron internetowych

Podstawową funkcjonalnością strony responsywnej jest to, że nie tylko dostosowuje ona swoją wielkość do rozmiarów ekranu danego urządzenia, ale też odpowiednio modyfikuje układ, aby była jak najbardziej czytelna. Szczególnie dotyczy to tekstu. Wielkość czcionki jest taka, aby była dobrze czytana bez potrzeby powiększania.

Korzystając z usług firm oferujących tworzenie responsywnych stron internetowych, otrzymuje się witrynę, z którą żaden użytkownik nie powinien mieć problemów, niezależnie od tego, z jakiego urządzenia korzysta, czy jest to smartfon, czy tablet takiej, czy innej firmy.

Usługa tworzenia responsywnych stron internetowych

Obecnie tworzenie stron innych, niż responsywne, nie ma już sensu. Dlatego każda dobra firma zajmująca się tworzeniem witryn oferuje tylko takie. Skorzystanie z usługi takiej jak tworzenie responsywnych stron internetowych jest szczególne istotne, ponieważ przybywa użytkowników, którzy preferują przeglądania zasobów sieci www na urządzeniach przenośnych.

Statystki odwiedzin wielu stron internetowych wskazują nawet, że w wielu przypadkach więcej jest odsłon wygenerowanych na urządzeniach przenośnych niż na komputerach stacjonarnych czy laptopach. Takich danych nie można lekceważyć.

Artykuł powstał we współpracy z agencją interaktywną Iguana Studio