Skip to content Skip to footer

Unikatowe produkty

Współcześnie rynek jest wręcz zasypany różnego rodzaju dobrami. Wybór konsumenci mają ogromny. Produkty tworzone są na bardzo szeroką skalę w wielkich fabrykach, często w krajach wschodnich, na przykład w Chinach. Często jednak trudno wśród nich znaleźć unikatowe rzeczy z duszą. Masowa produkcja sprawia, że wszyscy dookoła korzystają z podobnych rzeczy. Tracimy w ten sposób oryginalność i przestajemy cieszyć się posiadanymi przedmiotami. Wobec tego klienci coraz częściej są w stanie zapłacić więcej za produkt, który będzie wyjątkowy, oryginalny czy nawet niepowtarzalny. To nisza na rynku, którą warto zapełnić.

Dobry pomysł

Aby ruszyć z firmą, która będzie oferować klientom ciekawe produkty, nie do znalezienia w przeciętnym markecie, należy mieć na nią dobry pomysł. Przede wszystkim zastanówmy się jaki produkt możemy zaoferować. Czy będą to ubrania szyte na miarę czy może zapachowe mydełka wykonywane w kształcie wybranym przez klienta? Zbadajmy rynek. Pomyślmy, jakie oryginalne produkty my byśmy chętnie kupili i popytajmy o to również znajomych. Zwróćmy też uwagę na to, jakich ręcznie robionych produktów jest już na rynku dużo – być może otwieranie dziesiątej firmy w mieście, która zajmuje się robieniem kart okolicznościowych nie jest najlepszym pomysłem.

Producent opakowań

Aby nasz produkt był doskonały od A do Z, powinniśmy zadbać również o to, aby był podawany klientom w atrakcyjnej formie. W tym celu warto sprawdzić, jaki dobry producent opakowań i toreb reklamowych działa w naszym mieście i udać się do niego. Produkty, które oferujemy powinny być pięknie zapakowane, aby klient odczuwał, że otrzymuje coś ekskluzywnego. Nawet buty z najdelikatniejszej skóry nie cieszyłyby, jeśli sprzedawca pakowałby je w reklamówkę niczym z dyskontu. Pudełka wbrew pozorom są zatem bardzo ważne. Dobrze jest, za wzorem domów mody, zaprojektować swoje tak, aby były charakterystyczne dla naszej marki i jednoznacznie się z nią kojarzyły – zadbajmy o dobrą kolorystykę i stylistykę nawiązującą do charakteru naszej firmy oraz produktów.

Efektywna sprzedaż

Na koniec przychodzi to co najważniejsze – sprzedaż produktu. Aby przebić się z nim w morzu wszelakich dóbr należy zainwestować w dobre reklamówki z nadrukiem i reklamę w sieci. Często wykorzystywanym sposobem jest współpraca z blogerami, którzy na swoich stronach lubią polecać określone produkty, z których są zadowoleni. Badania wykazują, że czytelnicy bardzo chętnie korzystają z rekomendacji swoich ulubionych blogerów, ufają im i promocja na blogach znacznie zwiększa sprzedaż produktów.