Skip to content Skip to footer

Ustroń – miejsce, gdzie zapomnisz o zmęczeniu i stresie

Marzą Ci się relaksujące wakacje w otoczeniu zielonych szczytów, które sprawią, że wrócisz do pracy po urlopie ze zdwojoną energią? Nic prostszego – wybierz wyjazd do urokliwego Ustronia w Beskidzie Śląskim, a zyskasz gwarancję najwyższej klasy wypoczynku!

Ustroń – w góry, na rower, a może do wód zdrojowych?

To niewielkie, przyjazne turystom miasteczko należy do najbardziej znanych destynacji turystycznych w górach Beskidu Śląskiego. Otaczające je góry pełne są dobrze oznaczonych, interesujących szlaków o zróżnicowanym stopniu trudności, dzięki czemu będzie ono idealną lokalizacją wakacyjną dla osób, które pragną zaprzyjaźnić się z beskidzką naturą. Co więcej, zdaniem osób, które wybrały doskonale wyposażone apartamenty Ustroń i jego położenia pozwala na szybkie dotarcie na każdy wybrany szlak spacerowy czy górski.

Główny Szlak Beskidzki, a może dojście do Chaty na Orłowej? Każdy z nich cechuje się tak unikalnym pięknem, że z pewnością Cię nie rozczaruje. Jeżeli zdecydujesz się na ustroń apartamenty, które tam znajdziesz, staną się dogodnym punktem wypadowych także dla długich, rowerowych wypraw. Nie można także zapomnieć o lokalnej Pijalni Wód w Parku Zdrojowym – to sposób, by wzbogacić swój organizm w minerały prosto ze źródła!

Ustroń – przyroda, która Cię zachwyci!

Zarówno fauna, jak i flora Beskidu Śląskiego kryją w sobie niezliczone niespodzianki dla miłośników dzikiej przyrody w jej najciekawszych odsłonach. Góry w okolicach Ustronia znajdują się częściowo na obszarze rezerwatów, z których w pierwszej kolejności warto zobaczyć cudowny Rezerwat przyrody Czantoria. Dla osób, które wybiorą komfortowo położone pensjonaty Ustroń szykuje możliwość przyrodniczych wypraw we wszystkich możliwych kierunkach!

To także miasteczko, w którym w 2012 roku powstał Leśny Park Niespodzianek – specyficzny ogród zoologiczny, o jaki trudno w innych częściach kraju. Zwierzęta, które tu mieszkają, mają możliwość nieskrępowanego poruszania się po całym jego ogromnym obszarze. Jeśli odwiedzisz park, masz szansę napotkania dzików, saren czy ptaków drapieżnych, których widok wzbudzi w Tobie uczucie podziwu dla doskonałości Natury. Czy może być coś piękniejszego, niż majestatyczne zwierzęta leśne, przechadzające się pomiędzy strzelistymi drzewami, w swoim naturalnym, nieskażonym cywilizacją środowisku? Spędź urlop w Ustroniu, a przekonasz się, że już niedługo poczujesz nieprzepartą chęć, by tu wrócić!