Skip to content Skip to footer

Zalety i zastosowanie druku sublimacyjnego

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że rozwój technologiczny doprowadził do sytuacji, w której korzystanie z druku jest coraz łatwiejsze. Ponadto ulepszane są wszelkiego rodzaju metody. Można także zaobserwować, że bardzo dużą popularnością cieszy się sublimacja druk.

Sublimacja druk – zastosowanie

Druk sublimacyjny doskonale zda egzamin do wykonywania różnego rodzaju nadruków na koszulkach czy innych materiałach. Rozwiązanie pozwala także na przenoszenie projektów na porcelanę, szkło czy drewno. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Ponadto nie wszyscy mają świadomość, że jest to doskonałe rozwiązanie na ozdabianie pościeli, obrusów czy poduszek. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że drukowanie sublimacyjne będzie również dotyczyło piórników, plecaków czy nawet okładek. Możliwości jest zatem zdecydowanie więcej niż mogłoby się wydawać.

Jakie są największe zalety omawianego druku sublimacyjnego?

Zdecydowanie najczęściej wymienianym atutem omawianego druku sublimacyjnego jest możliwość drukowania nawet stosunkowo małych ilości. Oczywiście nie przełoży się to w żaden sposób na cenę czy jakość druku. Można także bardzo szybko reagować na ewentualne zmiany w modzie.

Druk sublimacyjny jest ponadto świetnym rozwiązaniem przez zastosowanie wodnego atramentu. Do atutów tego rodzaju druku trzeba także zaliczyć stosunkowo niskie koszty drukowania. Nie ma również praktycznie żadnej konieczności stosowania dodatkowych obróbek. Należy zaznaczyć, że ubranie, które zostanie przygotowane przy pomocy druku sublimacyjnego będzie charakteryzowało się wysoką jakością i trwałością.

Czy opłaca się inwestować w druk sublimacyjny?

Warto wiedzieć, że urządzenia sublimacyjne są obecnie bardzo łatwo dostępne. Ponadto należy zaznaczyć, że z roku na rok jest coraz większe zapotrzebowanie na różnego rodzaju gadżety firmowe. Oznacza to tym samym, że koszty mogą zwrócić się przedsiębiorstwu stosunkowo szybko.

Godny uwagi jest również fakt, że nie ma konieczności na samym początku wydawania pieniędzy na bardzo nowoczesny sprzęt. Zdecydowaną większość pracy można bowiem bez żadnego problemu wykonać na własnym komputerze.

Podsumowanie

Zastosowanie sublimacji jest doskonałą opcją nie tylko przy produkcji różnego rodzaju ubrań. Metoda jest ponadto tania, szybka i niezwykle prosta.