Skip to content Skip to footer

Kiedy przydać może się doświadczony podolog Katowice?

Podologia Katowice jest dziedziną medycyny, która skupia się przede wszystkim na leczeniu stóp. Osoby, które mają mniejsze lub większe problemy ze stopami, powinny więc jak najszybciej skorzystać z fachowej pomocy doświadczonego podologa.

Kiedy warto skorzystać z pomocy podologa?

Podolog Katowice może zaproponować odpowiedni rodzaj terapii i co najważniejsze może wykonać zabiegi medyczne, dzięki którym możliwe jest przywrócenie prawidłowego funkcjonowania stóp. Profesjonalny gabinet podologiczny Katowice bardzo często odwiedzają również te osoby, które chcą przywrócić właściwy wygląd stopom. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie podolog szlifuje, obcina i koryguje paznokcie. Do jego zadań można zaliczyć także usuwanie odcisków i wszelkich zgrubień, które nie tylko utrudniają chodzenie, ale także brzydko się prezentują. Z fachowego doradztwa podologa powinny skorzystać także te osoby, które chcą dowiedzieć się, jak prawidłowo dbać o paznokcie, aby uniknąć problemów w niedalekiej przyszłości.

Przy jakich dolegliwościach warto odwiedzić gabinet podologiczny?

Gabinet podologiczny Katowice odwiedzają głównie starsi pacjenci i osoby po nieudanej wizycie u kosmetyczki albo pedicurzystki. Podologia Katowice odgrywa bardzo ważną rolę także w przypadku osób, które zmagają się z cukrzycą. Podolog Katowice może pomóc nie tylko przy stopie cukrzycowej, ale również przy wrastających paznokciach, grzybicy paznokcia albo zmianie kształtu i struktury paznokcia. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom medycznym możliwe jest zrekonstruowanie uszkodzonych paznokci.

Jak wygląda leczenie?

W pierwszej kolejności przeprowadza się wywiad z pacjentem. Doświadczeni podolodzy Katowice po dobrze przeprowadzonym wywiadzie są w stanie postawić wstępną diagnozę. W większości przypadkach niezbędne jest jednak przeprowadzenie badań na podobaroskopie statycznym i dynamicznym. Mowa tutaj oczywiście o specjalnej macie, która podłączona jest do komputera. Jest to najprostszy sposób, dzięki któremu można uzyskać informacje dotyczące symetrii albo asymetrii obciążenia obu stron ciała. Dzięki badaniu dynamicznym można z kolei dokładnie sprawdzić wzorzec chodu oraz tor przetoczenia stopy. W ten sposób można sprawdzić także odchylenia w stronę supinacji albo pronacji.